бюджет
Яценюк назвав основні пріоритети бюджету на 2016 рік

Підвищення соціальних стандартів та фінансування армії – пріоритетні пункти держбюджету на 2016 рік. Про це  6 грудня у «10 хвилинах з Прем’єр-міністром» заявив глава уряду Арсеній Яценюк, пише Українська правда.

«У вересні ми підвищили соцстандарти на 13 і 19% відповідно. Нам не вдалося повністю компенсувати втрати українських сімей від росту цін, але у наступному році ми закладаємо ріст доходів населення України на 12%, що повністю компенсує ріст цін і тарифів у 2016 році», – заявив Яценюк.

Фінансування армії – ще один пріоритет головного кошторису країни на наступний рік. «Ми пропонуємо збільшити обсяг фінансування українського війська на 10 мільярдів гривень: з 90 до 100 мільярдів гривень», – наголосив голова українського уряду.  За його словами, Кабмін вважає за необхідне продовження процесів бюджетної децентралізації та очікує, що доходи місцевих бюджетів додатково зростуть на 30 мільярдів гривень.

Також буде продовжено програму субсидій. «У поточному році уряд виділив 24,5 млрд. гривень на субсидії для громадян. Зараз 5 млн. сімей  – майже 15 млн. громадян – звернулися і отримали субсидії від держави. У 2016 році ми плануємо збільшити суму на субсидії до 38 млрд. гривень», – зазначив він. Наступного року уряд також планує виділити майже 7 млрд. гривень на капітальне будівництво.

Яценюк також нагадав, що 8 грудня відбудеться засідання Нацради реформ, «на якому ми повинні дійти до взаємної згоди як щодо Податкового кодексу, так і щодо проекту бюджету». «У середу уряд – за нашою спільною домовленістю – схвалить відповідні закони та відправить до Верховної Ради», – додав він і закликав «знайти компроміс в стінах парламенту».

Читайте: Мінфін зменшив витрати на освіту та охорону здоров’я для місцевих бюджетів

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ