У МОЗ підтвердили спалах поліомієліту в Україні
У МОЗ підтвердили спалах поліомієліту в Україні

Сертифікована лабораторія Всесвітньої організації охорони здоров’я підтвердила, що захворювання двох дітей на Закарпатті було викликано вірусом, що походить від вакцинного штаму. Також було підтверджено циркуляцію вірусу, що відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил прирівнюється до спалаху поліомієліту, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Зазначається, що 3 вересня Координаційна робоча група з питань підтримки статусу країни, вільної від поліомієліту, при МОЗ обговорила із представниками ВООЗ та ЮНІСЕФ ситуацію, що склалася. Циркуляція такого вірусу ставить під загрозу всіх нещеплених дітей в Україні. У зв’язку з цим Координаційна група наполягла на посиленні епіднагляду по всій території України, взяття додаткових проб у всіх, хто контактував з дітьми на Закарпатті. Таким чином, було ухвалено рішення про створення Оперативного штабу з реагування та протидії розповсюдженню захворювання, куди запрошені представники міжнародних організацій ВООЗ та ЮНІСЕФ.

У відомстві зауважили, що випадки циркуляції вірусу поліомієліту похідного від вакцинного штаму є рідкісними, проте, очікуваними у країнах з великою кількістю невакцинованих груп населення. А в Україні рівень охоплення вакцинацією дітей проти поліомієліту є вкрай низьким – за минулий рік лише 49%, за перше півріччя цього року – 14,1%.

1 вересня міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі повідомив, що в Закарпатській області зафіксували два випадки захворювання дітей на поліомієліт. Обидві дитини не були вакциновані. Однак Закарпатське управління охорони здоров’я відзвітувало, що згадані випадки не були підтверджені. На це у МОЗ зазначили, що висновки управління зробило без врахування останніх даних лабораторного дослідження ВООЗ.

2 вересня, у МОЗ повідомили, що вакцина для проведення імунізації дітей проти поліомієліту вже є в Україні. Зокрема, була завезена перша партія із 600 тис. доз. У цілому, буде поставлено понад 1 млн. 200 тис. доз.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ