medvedchuk-putin
В «Українському виборі» кажуть, що Медведчук отримує дозвіл на перельоти для проведення офіційних переговорів

Попри те, що пряме авіасполучення між Україною і Росією заборонене, для спецпредставника України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Віктора Медведчука та за сумісництвом кума Владіміра Путіна обидві держави роблять винятки. Про це йдеться в розслідуванні програми Схеми.

Прямі польоти в Москву Медведчук здійснював тричі. Зокрема, його бачили в аеропорту «Київ» увечері 14 листопада 2016 року. Журналісти зафіксували прямий переліт за допомогою трекінґ-сервісу Flightradar, а також зафіксували вихід Медведчука в супроводі групи невідомих з борта літака, який прилетів з Москви, і далі – з термінала аеропорту «Київ».

Ще двічі журналісти зафіксували, як літак «Фалькон 900», що його використовує Медведчук, здійснив прямі авіаперельоти в РФ: 9 вересня (рейс «Київ-Москва») і 23 жовтня («Фалькон 900» з’являється на Flightradar біля Анапи (РФ), облітає схід України і через Брянську область перетинає кордон з Україною, а через півгодини борт приземляється в Києві та його пасажирами виявляються Медведчук і його дружина Оксана Марченко).

Журналісти зазначають, що за 4 місяці спостережень усі інші приватні літаки для перельотів в Москву та інші російські міста використовували посадку в аеропорту Гомеля (Білорусь).

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян підтвердив «Схемам», що припинення прямого авіасполучення з РФ поширюється і на приватні літаки: «Така заборона поширюється на літаки реєстрації української або російської або, скажімо, якщо є сертифікат експлуатанта в Росії або в Україні. Водночас теоретично літаки іншої реєстрації можуть при отриманні згоди російської та української влади здійснювати перельоти між обома країнами. Фактично в 99 відсотках випадків такі перельоти не узгоджуються, тому комунікація йде через Мінськ чи інші держави».

Журналісти зазначають, що «Фалькон 900» із бортовим номером P4-GEM, яким користується Медведчук, зареєстрований на острові Аруба (Нідерланди).

У прес-службі ГО «Український вибір – право народу», лідером якої є Медведчук, на запит програми «Схеми» повідомили, що дозвіл на пряме авіасполучення від української і російської влади Медведчук отримує для проведення офіційних переговорів.

Нагадаємо, авіасполучення між Україною та РФ було припинено з 00.00 25 жовтня 2015 року з огляду на запровадження санкцій проти авіакомпаній.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ