США підозрюють, що Греція передає Кремлю секрети НАТО
США підозрюють, що Греція передає Кремлю секрети НАТО

Представники спецслужб США підозрюють, що Греція може передавати інформацію НАТО, зокрема, розвідувальну, Росії. Про це повідомляє видання The Daily Beast з посиланням на власні джерела.

Як зазначається, в США та інших країнах Альянсу зростає занепокоєння щодо «таємних» зв’язків між новим урядом Греції та російською владою. «Нинішні думки, які надходять з Афін, виглядають так, наче їх писала російська служба розвідки, що, можливо, так і є», – зазначає представник розвідувального органу однієї з європейських країн.

«Ми завжди сумнівалися щодо греків. Але сьогоднішня ситуація навіть гірша, ніж за часів холодної війни. Росіяни спокійно правлять бал», – підкреслив він. «Це як у старі недобрі часи, коли ми не довіряли грекам і вони не довіряли нам. Тільки от Путін в середині гри», – наголосив відставний офіцер ЦРУ.

Зокрема, як пише видання, нова влада в Афінах і не намагається приховувати свої зв’язки з Кремлем.Так, першою зустріччю нового прем’єр-міністра Алексіса Ципраса з іноземним представником була зустріч з послом РФ в Греції. Окрім того, відомо також про те, що лідери правлячої партії СІРІЗА вели «регулярні дискусії з російськими офіційними особами, а також з ультраправими активістами, такими, як Алєксандр Дугін».

Водночас після приходу нової влади у Греції було значно посилено склад російської розвідки, яка працює під дипломатичним прикриттям. Підтримуються зв’язки також і на офіційному рівні. Зокрема, після візиту до Москви міністра оборони Греції Паноса Камменоса було підписано меморандум про взаєморозуміння між його «мозковим центром», Інститутом геополітичних досліджень, і російським Інститутом стратегічних досліджень. Російський центр очолює Лєонід Рєшетніков – кар’єрний офіцер КДБ, який вийшов на пенсію як генерал-лейтенант і начальник відділу аналізу для російської Служби зовнішньої розвідки.

«Для Афін НАТО начебто в основному існує лише на папері в цей момент», – зазначив представник Альянсу, висловлюючи загальне розчарування в штаб-квартирі НАТО, де на грецьких представників «дивляться здебільшого з підозрою». «Вони лише технічно на нашій стороні», – підтримує його думку відставний офіцер ЦРУ.

Читайте: Бути чи не бути Греції в ЄС? Ось у чому питання …

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ