У Франції знайдено фото, на якому, ймовірно, зображені Вінсент Ван Гог, Поль Гоген і Еміль Бернар
У Франції знайдено фото, на якому, ймовірно, зображені Вінсент Ван Гог, Поль Гоген і Еміль Бернар

У Франції знайдено фото, на якому, ймовірно, зображені Вінсент Ван Ґоґ, Поль Ґоґен та Еміль Бернар. Такого висновку дійшов французький фахівець Серж Плантюро, який отримав цей знімок разом з іншими фото й малюнками для експертизи від колекціонера, повідомляє «Lenta.Ru».

На цьому знімку зображено шестеро чоловіків. В одному з них експерт впізнав Ґоґена. Митець одягнутий у типові для нього широкі та мішкуваті бретонські штани, а на голові – шапочка з цигейки, в якій Ґоґен фігурує на низці автопортретів.

В іншій особі за столом Плантюро побачив людину, дуже подібну на Ван Ґоґ. Однак, на відміну від знайомого всім образу художника, у зображеного на фото ширше обличчя та потужна щелепа. Фахівець вважає, що добре відома за автопортретам трикутна форма обличчя Ван Ґоґа пояснюється тим, що художник рано видалив собі чимало хворих зубів, а пізніше вставив нові, що змінило його зовнішність.

Серед інших людей на знімку експерт упізнав ще двох митців, а також політика та актора. Усіх їх зобразив невідомий фотограф у Парижі, поблизу репетиційного залу театру «Лібр». Цей квартал розташований біля підніжжя Монмартру, неподалік якого дійсно якийсь час жив Ван Ґоґ. На думку експерта, знімок зроблено приблизно у 1887 році, тобто в період художніх експериментів як для Ван Ґоґа, так і для Ґоґена.

Тим часом, на думку фахівців музею Ван Ґоґа, малоймовірно, що на знімку зображений саме він. За словами експертів, художник ненавидів фотографуватися і відмовлявся це робити. До того ж, вважають фахівці, людина на знімку не схожа на видатного майстра пензлю.

Фото розміром 88 на 119 міліметрів буде продано в червні з аукціону в Брюсселі. Стартова ціна – 120-150 тисяч євро.

Раніше вважалося, що збереглося всього лише дві світлини Ван Ґоґа. Обидві були зроблені у роки його юності.

Інформаційний Акцент

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.