Насіров
Насіров опинився в епіцентрі скандалу після того, як у нього знайшли дві квартири в Лондоні

Латвійські правоохоронці вивчатимуть документи банківських рахунків компаній «Iris Assets Limited» та «Abital LP», на які могли перераховувати неправомірну вигоду для посадових осіб Державної фіскальної служби. Про це свідчить постанова Солом’янського райсуду Києва від 15 серпня, передають Наші гроші.

Національне антикорупційне бюро повідомило, що посадові особи Державної фіскальної служби при пособництві посадових осіб Київської митниці, є учасниками злочинної схеми митного оформлення товарів з недостовірним декларуванням товарів і істотним заниженням митної вартості, шляхом підробки або заміни супровідних документів на вантаж, підміни товару на більш дешевий товар-прикриття, митна вартість яких менше, ніж реальних імпортних товарів.

Детективи вважають, що посадові особи ДФС та Київської митниці отримують неправомірну вигоду, яка невстановленими суб’єктами господарювання перераховується офшорним компаніям, які контролюють посадові особи ДФС і особи з їхнього близького оточення».

«Iris Assets Limited» та «Abital LP» зареєстровані в Сполученому Королівстві в травні 2015 року. «Iris Assets Limited» записана на Белізький офшор «B2B Consultants LTD». Цей же офшор є засновником «Abital LP».

Рішення суду ухвалено через звернення НАБУ в рамках розслідування так званої справи Насірова. Це провадження прокуратуру Києва через суд змусив зареєструвати Центр протидії корупції.

Голова Державної фіскальної служби опинився в епіцентрі скандалу після того, як у нього знайшли дві квартири в Лондоні, а також британську фірму «Altis ltd», якою володіє його дружина – Катерина Глімбовська, дочка Олександра Глімбовського, власника однієї з найбільших будівельних корпорацій України «Альтіс-Холдинг».

Це майно сім’ї Насирова не було вказане в його декларації за 2014 рік. У Кримінальному кодексі за недостовірну інформацію в декларації передбачено позбавлення волі на строк до 2 років.

Сам Насіров свою провину заперечував і стверджував, що нерухомість в Лондоні не була його власністю. Офіційно його права на квартири були оформлені у вигляді «leasehold» – права тимчасової власності, щось схоже на довгострокову оренду (зазвичай від 40 до 125 років).

До слова, в 2015 році Насіров задекларував 3,7 млн. гривень сукупного доходу, а члени його сім’ї – 2,7 млн. гривень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ