Одеським даївцям заборонили використовувати жезли
Одеським даївцям заборонили використовувати жезли

Нове керівництво МВС Одеської області позбавило співробітників ДАІ традиційних смугастих жезлів. Тож, тепер вони керують транспортними потоками за допомогою вказівок рук. Враховуючи звичку автомобілістів діяти лише за вказівкою жезла, в Державтоінспекції попросили уважно придивлятися до жестів співробітників.

Як уточнили в прес-службі МВС Одеської області, зупинка транспорту співробітниками ДАІ проводиться без використання жезла. Замість цього співробітники Державтоінспекції вказують рукою на транспортний засіб, якому слід зупинитися. Така норма діє не лише вдень, але й в нічний час. У випадку руху в потоці автотранспорту, при патрулюванні доріг Одеси та області, зупинка машин проводитиметься шляхом ввімкнення синього і червоного проблискових маячків та подачі звукового сигналу, а також за допомогою гучномовця.

У Державтоінспекції також зазначили, що автомобілі на чергуванні обов’язково повинні включати проблискові маяки синього кольору, а співробітники повинні бути екіпіровані світловідбивними жилетами.

Як відомо, в Україні замість ДАІ планують створити патрульну поліцію. Зокрема, очільник МВС України Арсен Аваков оголосив набір у патрульну службу Миколаєва з 27 липня. Про це він заявив під час робочого візиту до Миколаївської області, повідомляє прес-служба МВС. На підготовку працівників нової патрульної поліції передбачається витратити близько трьох місяців. Після цього вони мають вийти на вулиці обласного центру.

Нагадаємо, глава МВС ухвалив рішення про звільнення двох працівників ДПС ДАІ, чиї побори зафіксували на відео активісти з Миколаївщини. Крім того, був розформований підрозділ ДАІ області. Функції з охорони правопорядку на шляхах області тимчасово виконуватимуть бійці спецпідрозділів «Миротворець» (Київська область) та «Миколаїв», а також екіпажі спецзагону ДАІ «Кобра».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ