Сиротюк
Справа 31 серпня буде дуже незвичним процесом для української політичної історії, вважає Юрій Сиротюк

Генеральна прокуратура України розпочала вручати обвинувальні акти підозрюваним у справі щодо подій 31 серпня 2015 року. «Свободівців» та активістів, які брали участь в акції біля парламенту на захист Конституції, звинувачують у низці кримінальних правопорушень. Про це повідомляє прес-служба партії «Свобода».

Станом на 19 липня 2016 року обвинувальні акти вже вручили заступнику голови «Свободи», очільникові фракції у Київській міській раді Юрієві Сиротюку, очільникові Київської обласної організації ВО «Свобода», керівнику націоналістичної фракції у Київській облраді Ігореві Сабію, депутатові Кіровоградської обласної ради від ВО «Свобода» Максимові Дескату, депутатові Хмельницької обласної ради від ВО «Свобода» Вікторові Бурлику, депутату Броварської міської ради від ВО «Свобода» Сергію Бойку, неповнолітньому волонтеру Олексієві Логвіну.

До кінця тижня ГПУ також планує вручити обвинувальні акти керівнику Харківської обласної «Свободи» Ігореві Швайці, члену Політради ВО «Свобода» Едуардові Леонову, заступникам керівника Одеської обласної «Свободи» Костянтину Васильцю, Глібу Громову та іншим активістам.

Коментуючи наближення судового процесу, заступник голови ВО «Свобода», лідер націоналістичної фракції у Київраді Юрій Сиротюк констатував, що подібних прецедентів в Україні з часів здобуття незалежності ще не було.

«Це буде дуже незвичний процес для української політичної історії, бо в ньому фігурує четверо колишніх народних депутатів, а чимало тих, кого було ув’язнено, згодом обрали депутатами місцевих рад, керівниками фракцій в органах місцевого самоврядування. Тому очевидно, що цей процес буде політичним. Усю справу розцінюю як розправу над учасниками Революції Гідності та розправу російської агентури в Україні за зрив антиконституційного перевороту, бо зміна Конституції в умовах війни це більше ніж зрада – це повна капітуляція! Зрозуміло, що в парламенті цю подію готували, тож, аби відволікти увагу від того, що відбувалося у Раді, і була вчинена кривава провокація. А далі огульно всіх, хто перебував у СІЗО, звинувачували у вбивствах. Однак згодом ці обвинувачення були зняті, що природно, бо усім зрозуміло – провокація такого масштабу не може бути здійснена без участи правоохоронців», – зазначив Юрій Сиротюк.

Юрій Сиротюк переконаний, що судовий процес приверне увагу суспільства: «Цей процес дуже боляче відіб’ється на чинній владі і на країні загалом, бо це буде суд керівництва держави над власним народом. Бо саме народ виходив на Майдан, потім ішов на війну, а 31 серпня виходив до парламенту, розуміючи, що не можна допустити наругу над Конституцією. Під час суду ми вимагатимемо, щоб у якості свідків на цей процес були запрошені очільник МВС і тодішній голова СБУ, аби зрозуміти, чому стали можливі ті події і чому вони супроводжувалися такою чорною пропагандою, яка згодом не підтвердилася, чому найвищі керівники держави дозволяли собі прямі звинувачення на адресу політичних опонентів зі «Свободи» тощо».

Свободівець підкреслив, що справа 31 серпня одразу була спрямована на знищення політичних опонентів, бо націоналісти – єдина системна сила, яка здатна чинити тиск на владу, особливо у світлі майбутніх осінніх протестів у зв’язку з драконівськими тарифами та зубожінням громади.

Нагадаємо, 31 серпня 2015 року під будівлею Верховної Ради після ухвалення в першому читанні змін до Конституції почалися сутички між мітингувальниками і правоохоронцями, внаслідок яких загинули бійці Нацгвардії.

Читайте: Справа 31 серпня: захисників Конституції змушують за 10 днів вивчити тисячі сторінок справи та терабайт відео

БЕЗ КОМЕНТАРІВ