Володимир Цибулько
Володимир Цибулько

«Якщо немає можливості довести винуватість у суді, то це ще раз показує недолугість державного обвинувачення. Часто ці справи спеціально шиють білими нитками, щоби врешті-решт справа розвалилася. Якщо ціла країна знає про причетність цієї особи до злочинів на Майдані, а державне обвинувачення того не може довести, то треба насамперед питати саме з нього».

Так політолог Володимир Цибулько прокоментував виданню Інформаційний Акцент звільнення з-під варти одіозної поплічниці режиму Януковича Олени Лукаш.

На думку політолога, всі гучні цьогорічні судові справи є своєрідною грою всередині деяких політичних груп.

«Очевидно, що така лояльність до причетних до злочинів проти Майдану може бути пов’язана зі страхом деяких нинішніх чиновників, адже якщо когось засудять, то це може зачепити у першу чергу їх, бо всі вони і тепер чимось пов’язані між собою. Фактично цей компроміс формує таке собі поле безпеки для деяких чиновників. Тому наступне гучне затримання, яке буде в Україні, може закінчитися так само, як і справа Олени Лукаш», – запевнив Цибулько.

Експерт не виключив, що після завершення судової реформи такі дії суддів дещо порідшають.

«Деякі судді прекрасно розуміють, що скоро їхній час завершиться, і вони працюють ще за звичним їм сценарієм. Проте невдовзі має стартувати другий етап судової реформи, і судді вже будуть дещо обережнішими. Адже після реформи подібні дії будуть жорстко каратися», – додав Цибулько.

Нагадаємо, що 28 грудня Солом’янський районний суд Києва відмовився продовжувати термін запобіжного заходу екс-міністру юстиції часів режиму Януковича Олені Лукаш та повернув їй заставу і закордонний паспорт.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ