Путін
Путін має зв’язки з діяльністю Тамбовського ОЗУ ще з часів роботи в мерії Санкт-Петербурга

Національна колегія Іспанії видала ордер на арешт кількох росіян з близького оточення президента РФ Владіміра Путіна, які причетні до діяльності «Тамбовського» й «Малишевського» мафіозних угруповань, повідомляє видання El Mundo.

Йдеться, зокрема, про заступника директора ФСКН, генерала Ніколая Аулова  та депутата Державної думи від «Єдиної Росії» Владіславі Рєзніка, які раніше були оголошені в міжнародний розшук.

Аулов фігурує у справі авторитету Тамбовської ОЗУ Геннадія Петрова. У матеріалах слідства є дані про 78 телефонних розмов Аулова, колишнього колеги Путіна по КДБ в Ленінграді й Петербурзі, з Петровим.

Так звана «справа російської мафії» розслідується в Іспанії з 2008 року. Про неї стало відомо після повідомлення про проведення в 2008 році масштабної поліцейської операції «Трійка», в ході якої були арештовані кілька громадян РФ, імовірно, пов’язаних з тамбовським ОЗУ.

Геннадій Петров, за даними преси, на ранньому етапі був одним з акціонерів банку «Росія». Його затримали в 2008 році, а в 2010-му – випустили під заставу. У 2012-му він отримав дозвіл на тимчасовий виїзд до Росії та назад в Іспанію не повернувся.

У 2008 році «внаслідок операції були заарештовані обидва кримінальних авторитети (Петров і Алєксандр Малишев ) і ще близько 20 осіб, але в ході тривалого розслідування виявилося, що мафіозна мережа ще більша і має доступ до російських сфер влади», йдеться в статті.

Раніше стало відомо, що Росія відмовилася видавати Резника Іспанії. Як пише журналіст, «це велика постать у фінансовому і політичному світі Росії, у сфері влади, найбільш близької до Путіна».

Як відомо, підозри кримінального характеру на адресу Путіна – про його передбачувані зв’язки з мафією, про величезні статки, про участь в корупційних злочинах – на Заході висловлювалися неодноразово, зокрема, і у спеціально знятих фільмах.

Наприкінці 2015 року німецький телеканал ZDF зняв документальний фільм, в якому причиною вбивства в Лондоні екс-працівника ФСБ Алєксандра Литвиненка називалося розслідування зв’язків Путіна з лідерами тамбовського ОЗУ Геннадієм Петровим і Владіміром Барсуковим (Кумаріним).

Автори картини розповідали про свій приїзд до Санкт-Петербурга і відвідування місць, пов’язаних з діяльністю Тамбовського ОЗУ в той період, коли Путін працював у мерії. У фільмі стверджувалося, що саме тоді виник зв’язок російського президента з «тамбовськими». Разом з тим в березні 2016 року «Откритая Россія» опублікувала інтерв’ю Кумаріна, в якому той заявив, що не знайомий з Путіним.

У жовтні минулого року повідомлялося, що судовий процес у справі російської мафії в Іспанії, за яким проходять 27 осіб, наближається до завершення. Прокурори стверджують, що їм вдалося простежити зв’язки кримінальних босів, які нібито тягнуться до оточення Путіна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ