В російському суді другий день триває оголошення вироку українській льотчиці Надії Савченко
В російському суді другий день триває оголошення вироку українській льотчиці й депутату ПАРЄ Надії Савченко

До зали суду в місті Донецьк Ростовської області РФ, де другий день оголошують вирок українській льотчиці та народному депутату Надії Савченко, завели трьох провокаторів. Про це прес-секретар президента України Святослав Цеголко написав у Twitter.

«Напруга зростає. Організатори завели до зали трьох провокаторів, які не є дипломатами. Ми оголосили протест… Запустивши трьох тітушок, до зали водночас пустили лише чотирьох членів української делегації», – повідомив Цеголко.

Пізніше він написав, що через протест охорона пообіцяла вивести представників Укрїни із зали суду зі словами: «Ви не на Майдані».

Як відомо, 22 березня вранці в суді російського Донецька продовжили оголошувати вирок Савченко. На засіданні суду, крім Цеголка, присутні сестра Надії Віра Савченко, народні депутати Ірина Луценко, Марія Іонова, Олексій Рябчин, Сергій Євтушок, українські дипломати.

Один із адвокатів українки Марк Фейгін у своєму мікроблозі у Twitter повідомив, що вирок є обвинувальним.

«Все, вирок обвинувальний!», – написав Фейгін.

Ще один адвокат українки Микола Полозов повідомив, що суд перейшов до мотивувальної частини.

«Аргумент про імунітет делегата ПАРЄ суду здається непереконливим», – додав він.

Нагадаємо, Надію Савченко від липня 2014-го року утримують у СІЗО в Росії. Її звинувачують у сприянні вбивству двох працівників російського телебачення, які влітку 2014 року, без дозволу української влади, перебували під Луганськом.

Сторона обвинувачення вимагає позбавити Надію Савченко волі на 23 роки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ