Олег Сенцов та Олександр Кольченко
Олег Сенцов та Олександр Кольченко

Один із засекречених свідків у справі українського режисера Олега Сенцова та Олександра Кольченка заявила, що бачила Сенцова серед «готів або сатаністів». Про це сказала чи сказав свідок під псевдонімом «Олександра Смірніцкая», передає Радіо Свобода.

Вона дає свідчення також з окремої кімнати, судді сходили засвідчити її особистість і повернулися до залу. Через спотворений голос свідка пристроями на слух неможливо визначити, чоловік чи жінка говорить. «На зустрічі приходили Асанов, Афанасьєв та інші друзі Чирнія та Олега, які відносяться до культури готів чи сатаністів», – сказала свідок обвинувачення.

Ще один засекречений свідок «Кирило Кирилов». Під цим псевдонімом ховається один з колег Степана Циріла, оголошеного в розшук у справі «кримських терористів». Вони разом працювали в Клініці медичного університету ім. Георгіївського в Сімферополі. Під час виступу в суді він заявив, що «Правий сектор» планував теракти, яким запобігли спецслужби РФ. На запитання адвоката, звідки він про це дізнався, свідок відповів: «У ЗМІ показували».

Нагадаємо, 31 липня один із ключових свідків обвинувачення у справі Сенцова-Кольченка Геннадій Афанасьєв відмовився давати свідчення проти них і заявив, що раніше свідчив під тиском. За версією російського слідства, Сенцов створив в Криму терористичну організацію, яка була структурним підрозділом забороненого в РФ «Правого сектора», з метою виходу півострова зі складу Росії. Сенцов все спростовує.

Крім нього в цій справі були заарештовані Олександр Кольченко, а також Геннадій Афанасьєв та Олексій Чирній. Останні пішли на угоду зі слідством і вже отримали вироки – по 7 років позбавлення волі. За умовами угоди зі слідством, вони повинні давати свідчення в суді проти Сенцова і Кольченка.

30 липня до суду доставили Чирнія. Він підтвердив всі дані ним раніше свідчення, але говорити в суді не захотів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ