Аваков заперечує свою причетність до оборудки із закупівлею рюкзаків для МВС
Аваков заперечує свою причетність до оборудки із закупівлею рюкзаків для МВС

Син головного правоохоронця країни Арсена Авакова «засвітився» у фінансовій оборудці з держзакупівлями – він нібито домовлявся з екс-заступником голови МВС Сергієм Чеботарем про поставку рюкзаків для підрозділів міністерства. Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми Схеми.

Як відомо, Чеботар до травня 2015 року відповідав у МВС за держзакупівлі. В його кабінеті СБУ проводила приховані зйомки на прохання військової прокуратури в рамках провадження про корупцію в МВС.

На одному з оприлюднених відео людина, схожа на сина Авакова Олександра, хоче поставити велику партію рюкзаків в МВС і просить передоплату.

Чоловік, якого називають Сашею, каже, що до 2015 року зможе поставити 100 рюкзаків. Чеботар погоджується, що після Нового року МВС закупить ще 2 тисячі штук.

Згідно з даними на порталі Держзакупівель, у лютому 2015 року МВС таки закупило рюкзаки на 16,5 млн. гривень. Одна з фірм, що виграла тендер, – компанія «Дніпровенд» у Дніпропетровську. Вона мала поставити 5 тисяч одиниць товару.

1111111Наразі цієї фірми не існує, а її власник Костянтин Кубець – зник. За його адресою давно живуть інші люди.

Варто зазначити, що на момент перемоги у тендері на виготовлення рюкзаків у самому МВС уже майже рік тривало розслідування діяльності «Дніпровенду» як конвертаційного центру. Проте це не завадило чиновникам міністерства перерахувати компанії за рюкзаки 14,5 мільйона гривень.

«Схеми» припускають, що фірму могли використати як підставного переможця тендера.

Справу про закупівлю рюкзаків для потреб АТО передали до військової прокуратури.

Водночас очільник МВС та його син в один голос заперечують свою причетність до оборудки. Зокрема, Олександр Аваков у телефонному коментарі «Схемам» сказав, що вперше чує про відео з кабінету Чеботаря та запевнив, що ані він, ані члени його родини жодного стосунку до закупівлі рюкзаків не мають.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ