рейнджери
До України приїдуть техаські рейнджери для підготовки інструкторів спецназу КОРД

В Україну наприкінці вересня приїдуть 10 техаських рейнджерів, які почнуть відбір і навчання 25 співробітників спецпідрозділу МВС «Сокіл». Надалі, ця група в якості спеціальних інструкторів увійде до підрозділу спеціального призначення КОРД Національної поліції України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства внутрішніх справ України.

Домовленість про це була досягнута під час зустрічі представників групи спеціального призначення Дивізіону Техаських рейнджерів і голови МВС Арсена Авакова. «Правоохоронці США відзначили, що всі їхні зусилля, як і зусилля численних партнерів спрямовані на максимально ефективне для України використання свого досвіду в реформуванні МВС України. Крім того, представники Дивізіону заявили про намір допомогти майбутньому спецпідрозділу Національної поліції України обладнанням», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, за словами керівника МВС, перші підрозділи спецназу «КОРД» з’являться до кінця року. Як розповів спікер міністерства Артем Шевченко, в КОРД візьмуть «Сокіл» та найкращих бійців батальйонів, які нині служать на сході країни. «Спецпідрозділ налічуватиме 5 тис. бійців по всій країні. Перед ними стоятимуть класичні завдання спецназу, але через війну буде збільшено кількість озброєння й обмундирування. Основа КОРД – це бійці «Сокола» плюс найкращі з 36 батальйонів (рот) МВС», – розповів Шевченко. За його словами, бійці отримуватимуть близько 15-20 тис. грн на місяць. Вони будуть задіяні в спецопераціях, де сил і озброєння звичайних поліцейських недостатньо. Наприклад, під час затримання озброєних та особливо небезпечних злочинців, під час штурму об’єкта, де, наприклад, забарикадувалися ОЗУ.

Довідка: Рейнджер – від англ. ranger – «мандрівник», «мисливець», «лісник», «єгер», «кінний поліцейський». Дивізіон Техаських рейнджерів – підрозділ правоохоронних органів з юрисдикцією в штаті Техас (США). Базується в столиці штату Остіні. Техаські рейнджери займаються розкриттям різних злочинів (від убивств до корупції), діють як детективи, займаються охороною губернатора Техасу, розшукують втікачів. Рейнджери брали участь у багатьох важливих подіях з історії Техасу та були залучені в деякі відомі кримінальні справи, зокрема, до розшуку бандита Джона Хардіна, грабіжника банків Сема Бессі та відомих Бонні та Клайда.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ