Гонтарева
Викрадені з банку Пшонки гроші опинились у колишньому інвестфонді Гонтаревої

Виведені за безцінь зі збанкрутілого «БГ Банку» облігації на суму $4,7 млн. після кількох перепродажів були куплені інвестиційним фондом ICU, серед власників якого до призначення головою НБУ була Валерія Гонтарева. Про це йдеться у розслідуванні програми «Наші гроші» на телеканалі ZIK.

Журналісти зазначають, що увесь ланцюг операцій з цінними паперами, проданими БГ Банком підставним структурам лише за 8,3 тисячі гривень, надали в Нацкомісії регулювання цінних паперів і фондового ринку на запит народного депутата Сергія Мушака. Виведення цих грошей розпочалося ще 4 листопада 2014 року. Тоді банк, який входив у зону інтересів сина екс-генпрокурора Віктора Пшонки Артема, продав ці облігації внутрішнього державного займу компанії «Тера Інвест» з групи «Перспектива», заснованій структурами дніпропетровських бізнесменів Сергія Антонова та Ірини Філіпської.

Уже 10 листопада папери перекинули на інші структури з групи Антонова та Філіпської («Фондовий актив», «Центральний брокер») і зрештою у той самий день продали також за безцінь підставній компанії «Калина трейд». Своєю чергою, «Калина трейд» продала облігації вже за ринковою ціною – 70 млн грн. Ця компанія заснована Дмитром Гірніченком, знайомим Вадима Дратвера – екс-заступника голови правління БГ Банку, який власне і розпочав виведення цих грошей з банку. У матеріалах Державної фіскальної служби «Калина трейд» фігурує як «ймовірна податкова яма».

Покупцем цих облігацій за 70 млн. і стала компанія «Інвестиційний капітал – Фонд облігацій» з групи ICU, співвласницею якої була Валерія Гонтарєва до призначення головою НБУ. Інвестфонд ICU своєю чергою погасив ці облігації у березні та квітні 2015-го, коли курс долара сягнув 22-23 грн., заробивши таким чином понад 30 млн. грн. Автори розслідування зазначають, що на момент виведення цих коштів з БГ Банку там працювала куратор від НБУ Валентина Дика, яка звільнилася невдовзі після цієї операції.

Тим часом у Нацбанку заявляють, що керівництво БГ Банку минулої осені вивело $4,7 млн. «всупереч вимогам Національного банку за відсутності первинних документів та підстав для її здійснення». У НБУ додали, що внаслідок цього банку було завдано значних збитків, а сам банк протягом тривалого часу так і не надав на вимогу НБУ жодних підтвердних документів щодо здійснення цієї операції та відповідних обґрунтувань. Це призвело до оголошення банку неплатоспроможним 27 листопада 2014 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ