Політики, історики, журналісти і просто небайдужі зібралися вшанувати 75 річницю трагедії Бабиного Яру
Політики, історики, журналісти зібралися вшанувати 75-ту річницю трагедії Бабиного Яру

27 вересня у залі Верховної Ради України відбулося вшанування 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру.

Як повідомляє наш власний кореспондент, парламентські слухання відкрила віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко, яка в першу чергу запросила до слова очільницю Асоціації праведників народів світу, члена комісії з увічнення пам’яті жертв Бабиного Яру Софію Ярову.

«Ми повинні мати ненависть до тих, хто робить зле нашій країні. Ми зібралися для того, аби це не повторилося знову, але для цього треба завжди пам’ятати про наше минуле. Знаєте, що таке окупація? Це коли краще не народжуватися, щоб цього не бачити», − наголосила Ярова, додавши, що Україна має бути понад усе.

Після цього слово взяв очільник Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Відтак виступив журналіст, публіцист Віталій Портніков, який до зали ВРУ приніс фото з власного сімейного архіву і поділився історією родини, яку також торкнулася трагедія Бабиного Яру.

«Це фотографія сестри моєї бабусі. Молодої вагітної жінки, яка була вбита у Бабиному Яру в перші дні розстрілів єврейського населення, − розповів Портніков. − Ми повинні усвідомлювати, що таке відповідальність держави. І пам’ятати, що державою, яка залишила дитину і жінку цим катам, був СРСР. Це він залишив своїх громадян напризволяще, це він не евакуйовував навіть тих, кого міг евакуювати».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ