Сполучені Штати готові розмістити на своїй території в 2016 році 85 тисяч біженців та збільшити їх число ще на 15 тисяч осіб в 2017-му. Про це, як повідомляє The Washington Post, заявив держсекретар США Джон Керрі під час візиту до Берліна після переговорів з главою МЗС ФРН Франком-Вальтером Штайнмайером, передає NEWSru.com.

Як стало відомо, більша частина з додаткових 15 тисяч біженців, зобов’язання з розміщення яких взяв на себе Вашингтон, – це громадяни Сирії. За словами Керрі, є ймовірність подальшого підвищення зобов’язань за кількістю біженців, однак Конгрес повинен схвалити витрати на переселення. Цього року вартість програми становить $1,1 млрд..

10 вересня президент США Барак Обама дав розпорядження прийняти 10 тисяч сирійських біженців. За чотири з половиною роки, що минули з початку збройного конфлікту в Сирії, притулок у США знайшли півтори тисячі мігрантів. До слова, Канада готова прийняти до 10 тисяч біженців з Сирії та Іраку.

Як відомо, Європу охопила охопила широкомасштабна криза, пов’язана з неконтрольованим припливом біженців. За даними агентства Євросоюзу по безпеці зовнішніх кордонів (Frontex), з початку року кордон ЄС перетнули понад 500 тисяч мігрантів. ООН прогнозує, що на територію країн ЄС в найближчі два роки прибудуть не менше 850 тис мігрантів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Угорщина заявила про намір побудувати паркан уздовж кордону з Сербією, щоби стримати потік біженців. Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що уряд доручив Міністерству внутрішніх справ «розпочати підготовчі роботи з будівництва 4-метрового паркану» вздовж 175 км кордону.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ