США і Росія близькі до врегулювання конфлікту на Донбасі – Stratfor

Голова МЗС Сєрґєй Лавров та держсекретар США Джон Керрі
Голова МЗС Сєрґєй Лавров та держсекретар США Джон Керрі

Різке падіння цін на нафту, подальше ослаблення російської економіки та залучення РФ у сирійський конфлікт можуть дати нове життя переговорам щодо врегулювання конфлікту на сході України. За даними приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, США та Росія, ймовірно, близькі до досягнення взаєморозуміння, інформує Українська правда.

«Сполучені Штати і Росія, можливо, рухаються до взаєморозуміння з приводу конфлікту в Україні. В останні тижні дипломатична активність між американськими і російськими чиновниками відновилася з шаленою швидкістю. Є чутки про політичні перестановки на підконтрольній сепаратистам частині Донбасу. Українські та російські ЗМІ навіть повідомили про те, що зараз йде робота над «секретної угодою», яка стане компромісною домовленістю щодо політичних і військових вимог сепаратистів і Москви з одного боку, а також Києва і його західних партнерів – з іншого», – наголошується в звіті.

При цьому є багато причин, щоби ставиться скептично до цих чуток. Києву не слід очікувати від Москви значних поступок.

«Кремль традиційно ставить власні національні інтереси в сфері безпеки вище свого економічного розвитку. Президент РФ Владімір Путін добре знає, що геополітичні поступки Заходу з боку колишнього лідера Радянського Союзу Міхаіла Горбачова в обмін на економічну допомогу призвели до розпаду СРСР. Путін також усвідомлює, що якщо він піде на значні поступки щодо України без поступок з боку Києва, це може бути більш згубним для його політичної позиції, ніж економічна криза», – йдеться в доповіді.

Україна також немає великого бажання йти на поступки, адже компроміси з сепаратистами і РФ можуть призвести до конфлікту з крайніми правими угрупуваннями в країні.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше у прогнозі приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor наголошувалося, що війна на Донбасі не закінчиться в 2016 році, хоча бойові дії у регіоні будуть точитися менш інтенсивно.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ