Голова МЗС Сєрґєй Лавров та держсекретар США Джон Керрі
Голова МЗС Сєрґєй Лавров та держсекретар США Джон Керрі

Різке падіння цін на нафту, подальше ослаблення російської економіки та залучення РФ у сирійський конфлікт можуть дати нове життя переговорам щодо врегулювання конфлікту на сході України. За даними приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, США та Росія, ймовірно, близькі до досягнення взаєморозуміння, інформує Українська правда.

«Сполучені Штати і Росія, можливо, рухаються до взаєморозуміння з приводу конфлікту в Україні. В останні тижні дипломатична активність між американськими і російськими чиновниками відновилася з шаленою швидкістю. Є чутки про політичні перестановки на підконтрольній сепаратистам частині Донбасу. Українські та російські ЗМІ навіть повідомили про те, що зараз йде робота над «секретної угодою», яка стане компромісною домовленістю щодо політичних і військових вимог сепаратистів і Москви з одного боку, а також Києва і його західних партнерів – з іншого», – наголошується в звіті.

При цьому є багато причин, щоби ставиться скептично до цих чуток. Києву не слід очікувати від Москви значних поступок.

«Кремль традиційно ставить власні національні інтереси в сфері безпеки вище свого економічного розвитку. Президент РФ Владімір Путін добре знає, що геополітичні поступки Заходу з боку колишнього лідера Радянського Союзу Міхаіла Горбачова в обмін на економічну допомогу призвели до розпаду СРСР. Путін також усвідомлює, що якщо він піде на значні поступки щодо України без поступок з боку Києва, це може бути більш згубним для його політичної позиції, ніж економічна криза», – йдеться в доповіді.

Україна також немає великого бажання йти на поступки, адже компроміси з сепаратистами і РФ можуть призвести до конфлікту з крайніми правими угрупуваннями в країні.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше у прогнозі приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor наголошувалося, що війна на Донбасі не закінчиться в 2016 році, хоча бойові дії у регіоні будуть точитися менш інтенсивно.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ