«ІД»
Американський безпілотник ліквідував ката «ІД»

Американський безпілотник 12 листопада завдав у Сирії удару, ціллю якого був кат терористичного угруповання «Ісламська держава» Мохаммед Емвазі, відомий під псевдонімом «Джихаді Джон». Про це повідомляє газета The Washington Post з посиланням на прес-секретаря Пентаґона Пітера Кука.

За словами Кука, удар здійснено дроном у районі міста Ракка, який фактично є центром «ІД», де, за даними розвідки, в той момент перебував Джихаді Джон. Однак про долю терориста наразі нічого достеменно невідомо. «Ми оцінюємо результати проведеної сьогодні ввечері операції та надамо додаткову операцію, коли це буде доцільно», – заявив представник військового відомства. Інший високопоставлений представник Пентаґону заявив телеканалу Fox News: «Ми на 99% упевнені, що він убитий».

Нагадаємо, особу підданого Великої Британії Емвазі вдалося розкрити завдяки різноманітним дослідженням, зокрема, аналізу голосу, а також після бесід з колишніми заручниками бойовиків. ЗМІ, зокрема, публікували дату народження ісламіста – 17 серпня 1988 року. За даними преси, Емвазі народився в Кувейті, звідки його сім’я переїхала до Британії. У Лондоні терорист навчався на програміста. Пізніше Емвазі захопився радикальними ісламістськими ідеями і в 2012 році вирушив до Сирії, де приєднався до «ІД».

Про те, що особа ката, який здійснював страти західних заручників, відома, у вересні минулого року оголосив глава ФБР Джеймс Комі, проте він відмовився розкрити ім’я підозрюваного. Як писала газета The Guardian, прізвисько Джихаді Джон терористу дали європейські заручники поряд з іншими трьома членами «ІД», які охороняли полонених у сирійському місті Ідліб 2013 року. Всі вони мали відчутний британський акцент і були прозвані своїми жертвами на честь учасників групи The Beatles – Рінґо Старра, Пола Маккартні, Джона Леннона і Джорджа Гаррісона.

Ролики, на яких Джихаді Джон стинає голови заручникам, були розміщені бойовиками в Інтернеті. Терорист є одним з найбільш розшукуваних злочинців в світі – раніше за його голову американська влада призначила нагороду в розмірі 9,4 мільйона доларів.

Упродовж кількох місяців про Джихаді Джона не було жодної інформації. З цієї причини пішли чутки, що його вбили. Проте, влітку телеканал CNN повідомив, що бойовик живий і, найімовірніше, переховується в районі Ракки.

Напередодні також стало відомо, що підрозділи сирійської урядової армії під час облоги аеродрому Квейріс в провінції Алеппо ліквідували ще одного ката «ІД» – Мохаммада Хамдуша, відомого під прізвиськом «Кокіті-Відрубувач-голів». За даними ЗМІ, Хамдуш був правою рукою ватажка «ІД» Абу-Бакра аль-Багдаді.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ