Політолог пояснив, що означає заява віце-президента США Джо Байдена щодо України
Політолог пояснив, що означає заява віце-президента США Джо Байдена щодо України

Політолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко в інтерв’ю Гордону висловив думку, що влада США втомилася від подвійної політики президента Петра Порошенка.

Напередодні віце-президента США Джо Байден заявив, що Україна повинна дотриматися своїх обіцянок і реалізувати економічні й політичні реформи. В іншому разі санкції проти Росії може бути скасовано. За словами Небоженка, ці слова в першу чергу було адресовано Порошенку.

«США не ділять політичну верхівку України на окремо президента, окремо – парламент і Кабмін. В Америці прекрасно розуміють: основна влада в країні зосереджена в Адміністрації Президента України, тому що левову частку коаліції складають депутати «БПП», Кабмін очолює людина Порошенка (…) Гройсман, який у парламенті криє матом свого віце-прем’єра. Заява Байдена була адресована не Верховній Раді, не Кабміну, а саме Порошенку, який контролює практично всю Україну», – зауважив експерт.

Крім того, він наголосив, що Байден зробив цю заяву публічно, а не під час закритої зустрічі з Президентом України. Це свідчить про те, що США втомилися від подвійної позиції Порошенка.

«Чому Байден сказав це публічно? Тому що США втомилися від багатовекторності і подвійний позиції Порошенка. Є така чудова італійська комедія «Слуга двох панів». Так ось, панове – США і Росія, які постійно з’ясовують стосунки між собою, – втомилися, що ще й слуга їх постійно обманює. Порошенко обіцяє щось США, щось – Росії, і постійно всіх обманює. До речі, ця багатовекторність стосується не тільки зовнішньої, але, перш за все, внутрішньої політики України. Порошенко багато твердить про боротьбу з корупцією, при цьому корупція досягла піку за останні 25 років», – підкреслив політолог.

На його думку, нині Порошенко «спекулює війною», не терплячи критику щодо себе: «Президент, на жаль, порушив головне правило: патріотизм повинен бути вищим за внутрішньополітичні чвари. Порошенко постійно спекулює темою війни, ледь лунає найменша критика на адресу влади, тут же лякає: «Путін нападе!». І те, що це маніпуляція, зрозуміли вже всі в Україні. У перший рік обрання Порошенка і народ, і експертне співтовариство терпіли, допомагали, сподівалися, ловили кожен позитивний сигнал від влади. Але на третьому році президентства стало зрозуміло: це не реформи, а імітація, це не стратегія, а демагогія. Не суспільство і експерти почали першими критикувати Порошенка, він сам став безсоромно зловживати довірою суспільства».

Раніше Інформаційний акцент повідомив, що віце-президент США Джо Байден розкритикував проект Росії «Північний потік-2».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ