Керрі
Керрі наголосив, що США й надалі підтримуватимуть законно обраних турецьких лідерів

Туреччину можуть виключити зі складу НАТО, якщо країна й надалі не дотримуватиметься принципів демократії, про що свідчать масові «зачистки» після спроби військового перевороту. Таку заяву зробив держсекретар США Джон Керрі. Про це пише Independent.

Він розповів, що уряду Туреччини наполегливо рекомендують дотримуватися «правил демократії» під час проведення заходів після спроби путчу в країні, які стали сигналом для США та ЄС: «США спонукають Туреччину дотримуватися найвищих стандартів поваги до національних демократичних інститутів і до закону права».

За його словами, США підтримують законно обраних турецьких лідерів. «Ми, безумовно, будемо підтримувати справедливе покарання заколотників, але ми застерігаємо від масштабних зачисток, що загрожують демократичним правилам», – пояснив держсекретар США.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в ніч на 16 липня в Туреччині була зроблена спроба військового перевороту. У країні ввели військовий стан і комендантську годину. Згодом влада країни заявила, що спробу перевороту придушено. Більшість організаторів заколоту затримали.

Згідно з даними турецьких ЗМІ, після невдалої спроби військового перевороту в Туреччині зняли з посад понад 2,7 тис. працівників судових установ.

Глава уряду Туреччини Біналі Їлдирим повідомив, що у збройних силах країни пости втратили п’ять турецьких генералів і 28 полковників. Не менш ніж 2,8 тис. представників вищої та середньої ланки турецьких збройних сил затримано.

Читайте:  Турецька влада заздалегідь підготувала списки для арештів заколотників – єврокомісар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ