російська пропаганда
США запускають в країнах Балтії проект по боротьбі з пропагандою РФ

Посольство США в Литві оголосило про спеціальний грант на 500 тисяч дол., виділених на протидію російським ЗМІ в країнах Балтії. Про це пишуть Известия.

У проекті можуть взяти участь початківці та російськомовні журналісти, а також інші медіапрофессіонали, які працюють на російській периферії. Оскільки російська пропаганда і дезінформація множиться, засобам масової інформації в усіх трьох країнах необхідні навички та інструменти протистояння – за допомогою переконливої новинної журналістики, заснованої на фактах, йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті посольства.

Проект під назвою «Тренінг із журналістики розслідувань для протидії російській комунікації в країнах Балтії» розрахований на рік – до 30 листопада 2016 року, протягом якого учасники відвідають семінари, тренінги в усіх трьох країнах Балтії. Координатором проекту виступить посольство США в Литві.

Зовнішньополітичним відомством також заплановані навчальні поїздки в США для відвідування редакцій та шкіл журналістики, вивчення нових моделей фінансування і поставок якісного контенту в цифрову епоху, розвитку критичного мислення. Учасникам програми з «реалістичними ідеями проектів розслідувань» обіцяють грошові премії. Проект має допомогти створити систему зв’язків між випускниками проекту з трьох балтійських країн і «американськими наставниками, експертами, контактами» з метою розширення аудиторії та кола джерел».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в ЄС створили команду для боротьби з російською пропагандою. Також безпрецедентний проект щодо боротьби з російською пропагандою готують Україна й НАТО.

Читайте: Польща та Нідерланди долучаться до бротьби з російською пропагандою

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ