Обама розповів, що Путін на зустрічах із ним завжди ввічливий і досить відвертий
Обама розповів, що Путін на зустрічах із ним завжди ввічливий і досить відвертий

Президент США Барак Обама не вважає свого російського колегу Владіміра Путіна «повним дурнем», незважаючи на всі його рішення. Про це глава Білого дому розповів в інтерв’ю журналу The Atlantic.

«Він украй зацікавлений в тому, щоби бути рівним нам і працювати з нами, оскільки він не повний дурень (he’s not completely stupid, – ред.). Він розуміє, що позиції Росії у світі суттєво похитнулися. Один лише факт вторгнення в Крим або спроби підтримати режим Асада раптово не повернуть його в гру», – сказав голова Білого дому.

Обама також повідомив, що всі його зустрічі з Путіним проходили в діловому руслі, а сам російський президент на них був підкреслено ввічливий і досить відвертий.

Американський президент також дав зрозуміти, що США не готові починати повномасштабну війну через Україну. При цьому Обама підкреслив, що він завжди був «реалістом» у своїй позиції щодо політики Росії стосовно України.

«Думка про те, що Росія певною мірою посилила зараз свої позиції, після Сирії або України, порівняно з тими, які у неї були до вторгнення в Україну і відправки військ до Сирії, фундаментально суперечить природі влади в міжнародній політиці в світі. Справжня влада означає, що ти можеш отримати бажане без застосування сили», – зазначив Обама.

При цьому президент США наголосив, що Росія завжди буде загрозою для України.

«Факт в тому, що Україна, яка не є членом НАТО, буде вразлива для російського військового домінування незалежно від того, що ми будемо робити», – сказав він.

При цьому президент США знову назвав Україну державою-клієнтом Росії.

«Путін діяв в Україні у відповідь на те, що держава-клієнт була близькою до того, щоби вислизнути з його сфери впливу», – сказав Обама, пояснивши, що Путін імпровізував таким чином, щоби мати контроль над Україною.

«Він вчинив точно так само й у Сирії ціною величезних втрат для добробуту його власної країни. І переконання, що якимось чином Росія зараз займає сильнішу позицію в Сирії або Україні, аніж до того моменту, коли Росія вторглася до України чи до того, як Путін розмістив війська у Сирії, по суті, є нерозумінням природи сили у закордонних справах або у світі взагалі. Справжня сила означає, що ви можете отримати, що хочете, без необхідності застосування насилля. Росія була значно сильнішою, коли Україна хоч і здавалася незалежною державою, але була клептократією, за мотузки якої він (Путін, – ред.) міг смикати», – заявив Обама.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у січні 2016 року фраза президента США Барака Обами щодо України та Росії викликала дискусії в експертному середовищі. Тоді він сказав: «У сьогоднішньому світі нам загрожують не так «імперії зла», як країни, які розвалюються на очах… Росія, у час коли її економіка падає, витрачає значні ресурси на підтримку (to prop up) України та Сирії – країн, які виходять з орбіти її впливу. А міжнародна система побудована нами після Другої світової ледь дає раду з цією новою реальністю».

Деякі оглядачі тоді припустили, що використання саме таких слів Обамою – наслідок недогляду у процесі редагування промови.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ