Обама
Обама наклав вето на летальну військову допомогу Україні

Президент США Барак Обама наклав вето на Закон про асигнування національної оборони в 2016 році, який передбачав, зокрема, надання Україні 300 млн. доларів військової допомоги, повідомляє Укрінформ.

«Я збираюся відправити його (законопроект, – ред.) назад у Конґрес, і мій меседж дуже простий: давайте зробимо це правильно», – сказав Президент. Цей крок Обами став прогнозованим, оскільки про намір застосувати вето глава Білого дому оголосив раніше. Відхилення законопроекту Президентом, який отримав переважну двопартійну підтримку в обох палатах Конґресу США, є нечастим явищем. Це викликало різку критику з боку законодавців. Зокрема, спільну заяву з цього приводу 22 жовтня зробили глави комітетів з питань збройних сил Сенату США Джон Маккейн та Палати представників Мак Торнберрі.

«Накладення президентом Обамою вето на Закон про асигнування на національну оборону є не тільки безпрецедентним, але й нерозважливим, цинічним, і відверто небезпечним. Ніколи раніше американський Президент не використовував законопроект, який визначає фінансування та підтримку наших військ і членів їх сімей, як політичний важель у справах внутрішнього порядку денного», – йдеться у спільній заяві законодавців.

«У той час, коли кількість криз по всьому світу ніколи не була такою великою, а глобальне лідерство США ніколи не було таким слабким, це вето лише посилить виклики, які стоять перед нами, піддаючи небезпеці життєво важливі місії», – зазначається в документі.

Глави військових комітетів Конґресу США зазначили, що законопроект дозволяє виділити рівно стільки грошей, скільки президент запитував на національну оборону. «Він забезпечує наші війська ресурсами, необхідними для складних місій, та вводить деякі суттєві реформи в Пентаґоні за понад 30 років», – наголосили законодавці. Зокрема, законопроект «дає нові інструменти в боротьбі з ІДІЛ й Аль-Каїдою та забезпечує українців летальною допомогою, необхідною для боротьби з російською агресією».

Нагадаємо, 7 жовтня Конґрес США ухвалив законопроект про фінансування потреб оборони країни в 2016 фіскальному році на загальну суму 612 млрд. дол. Серед іншого, документ передбачає виділення 300 млн. дол у вигляді допомоги для України, з якої 50 млн. дол. – на закупівлю летальної зброї.

Читайте: США програють Росії електронну війну, – Foreign Policy

 Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ