російські бойовики
Чисельність кадрових російських військових на сході України досягла максимуму в приблизно 9 тисяч осіб в лютому цього року

У Сполучених Штатах Америки запроваджено новий офіційний термін – «об’єднані російсько-сепаратистські сили» щодо бойовиків на сході України, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на агентство Associated Press.

За даними агентства, розвідка США затвердила цей термін минулого тижня на підставі все більшого числа доказів співробітництва та спільних навчань російських і сепаратистських військ на сході України та їх дій під спільним командуванням, підконтрольним Росії. Агентство нагадує, що Державний департамент США вже використав цей термін минулого тижня, коли тричі використовував його в одній і тій самій заяві про нарощування військової присутності Росії на сході України.

Як зазначає агентство, така зміна в сприйнятті Вашинґтоном подій на сході України може мати серйозні наслідки для політики США щодо Росії, хоча докази залучення Москви до цього конфлікту були відомі давно.

Лондонський аналітик у справах Росії Ігор Сутягін, слова якого наводить агентство, повідомив, що чисельність кадрових російських військових на сході України досягла максимуму в приблизно 9 тисяч осіб в лютому цього року, а зараз там знаходяться, найімовірніше, кілька сотень російських військових інструкторів.

Такі дані підтверджують і самі сепаратисти. Зокрема, 29 квітня в їх соцмережах поширювався «лист ополченця» про те, що у військах сепаратистів вводять військові статути Росії та радянські норми поставок палива або боєкомплекту. Крім того, мова йде про те, що «наїхало» вчителів, які «вже зараз всю владу тримають у своїх руках» і при цьому часто розкрадають пальне чи продуктові пайки. Росія, незважаючи на наведені докази, продовжує заперечувати присутність своїх кадрових військових на сході України, хоча визнає наявність там своїх «добровольців».

Нагадаємо, ще з вересня минулого року України використовує термін «російсько-терористичні війська» стосовно до бойовиків і терористів в зоні АТО.

Інформаційний Акцент

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.