США продовжують використовувати російські ракетні двигуни для запуску американських супутників
США продовжують використовувати російські ракетні двигуни для запуску американських супутників

Чиновники Пентаґону, які прагнуть знайти спосіб запускати американські військові супутники, не використовуючи російські ракетні двигуни, розглядають можливість переходу на ракети європейського виробництва. Про це пише Енді Пастор у статті для The Wall Street Journal.

«Клер Ліон, глава департаменту ВВС із закупівлі ракет, порушила це питання на конференції з космічних питань на початку цього тижня. Вона повідомила, що військові почали дослідження з метою з’ясувати, чи можливо використовувати ракети компанії Arianespace – головного в Європі постачальника ракет-носіїв – для запуску на орбіту деяких американських вантажів, пов’язаних з нацбезпекою», – зазначає автор.

«Аналіз наразі перебуває на ранньому етапі, жодні рішення не ухвалені. За словами джерела, обізнаного щодо ходу дослідження, заплановані подальші зустрічі представників ВПС і Arianespace, – йдеться в статті. – Якщо це важливе політичне рішення ухвалять, його повинні затвердити військові Пентаґону та лідери Конґресу, що відповідають за військові бюджети. Найімовірніше, остаточне рішення залишиться за новою адміністрацією».

Йдеться про тимчасовий перехід на ракету-носій Ariane 5 з 2018 по 2023 рік. За ці 5 років США планують розв’язати поточні фінансові та технічні проблеми, з якими зіткнулися американські виробники ракет-носіїв.

«Arianespace багато років прагне зміцнити свої позиції в США, – повідомляє Пастор. – Ця компанія вже запускає більшу частину великих комерційних супутників зв’язку, виготовлених і керованих американськими компаніями, а також уклала контракт з NASA на запуск телескопа «Джеймс Вебб» в 2018 році».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, попри конфронтацію між Вашингтоном та Москвою США продовжують використовувати російські ракетні двигуни для запуску американських супутників.

Водночас, Україна планує спільно з американськими компаніями створити ракетоносій без залучення російської сторони.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ