США РФ
Путін намагається кинути виклик найпотужнішій світовій державі – США, вважає експерт

«США все більше побоюються російського військово-морського флоту, який «нещодавно прокинувся від сну», – пише The Daily Beast.

Уперше за 24 роки військово-морська розвідка США опублікувала незасекречену доповідь із застереженнями, що російський флот швидко переозброюється і стає все агресивнішим, зазначає оглядач Девід Екс. За словами автора, це «праця однієї-єдиної людини – Джорджа Федороффа, старшого експерта з питань Росії в Управлінні військово-морської розвідки США».

Доповідь містить висновок: «Росія почала вживати заходів, а в найближчі 10 років сильно просунеться до введення в лад військово-морського флоту XXI століття, який здатний надійно обороняти країну, а також переконливо, але в обмеженому масштабі бути присутній у більш віддалених глобальних зонах інтересів».

На початку 2014 року відроджений російський флот «підтримав стрімке вторгнення Кремля на стратегічний Кримський півострів в Україні. Можливо, це віщує повернення Росії до лав великих військових держав», йдеться в статті. Тоді-то Пентаґон вирішив замовити нову незасекречену доповідь про російський флот.

«З кожним днем стає ​​все виразніше, що ВМФ Росії за енергійного сприяння президента Путіна намагається кинути виклик найпотужнішій світовій державі – США», – йдеться в статті.

«З 2000 року, коли економіка Росії стабілізувалася, стали очевидними цілеспрямовані й фінансовані зусилля щодо відродження російських збройних сил, зокрема, флоту», – написав Федорофф.

«У деяких ключових аспектах російський флот, на превеликий подив решти світу, наздогнав американців», – пише автор, нагадуючи про пуски ракет «Калібр» з акваторії Каспійського моря і Середземного моря по цілях у Сирії.

Досі лише США демонстрували здатність запускати далекі крилаті ракети з кораблів і підводних човнів по наземних цілях. «Крилаті ракети морського базування – ключова зброя будь-якої країни, яка сподівається здійснювати високоточні військові втручання, уникаючи серйозного ризику для власних сил», – йдеться в статті.

Читайте: Реваншист Путін поліпшив свої міжнародні позиції – Bloomberg View

БЕЗ КОМЕНТАРІВ