Мета так званого «плану Б» – постачання повстанцям озброєння, яке дасть змогу завдавати ударів по сирійських літаках
Мета так званого «плану Б» – постачання повстанцям озброєння, яке дасть змогу завдавати ударів по сирійських літаках

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) і його партнери на Близькому Сході підготували план постачання поміркованій опозиції в Сирії потужного озброєння на випадок, якщо перемир’я в країні буде зірване. Про це повідомили чиновники США та інших країн, пише The Wall Street Journal.

За словами джерел, мета так званого «плану Б» – постачання повстанцям озброєння, яке дасть змогу завдавати ударів по сирійських літаках і артилерійських позиціях армії.

«План Б» обговорювали на секретній зустрічі глав розвідок країн Близького Сходу перед початком введення в дію режиму припинення вогню в Сирії і під час наступних контактів. За даними джерел, на цих зустрічах ЦРУ запевнило членів коаліції з боротьби з «ІД», що підтримка сирійської опозиції в разі зриву перемир’я буде розширена.

Водночас, йдеться в статті, члени коаліції поки що домовилися лише про основні деталі «плану Б». Перелік конкретних озброєнь, які будуть передані повстанцям, має затвердити Білий дім.

За словами співрозмовників газети, офіційні особи США попередили російську владу, що зрив перемир’я може поставити під загрозу життя льотчиків повітряно-космічних сил РФ, які також помірно ведуть боротьбу з «ІД».

США попередили російську владу, що зрив перемир'я може поставити під загрозу життя льотчиків Повітряно-космічних сил РФ
США попередили російську владу, що зрив перемир’я може поставити під загрозу життя льотчиків повітряно-космічних сил РФ

WSJ вперше повідомила про підготовку «плану Б» щодо Сирії наприкінці лютого. Як зазначалося в статті, керівники Пентаґону і ЦРУ сумніваються в тому, що Росія дотримуватиметься перемир’я в Сирії, і з цієї причини вимагають підготувати план дій на випадок зриву домовленостей. Газета зауважує, що за цей час з’ясувалися деталі плану.

За словами джерел видання, ЦРУ запевнило союзників в тому, що озброєння буде передано опозиції лише в тому випадку, якщо перемир’я і рух до політичного врегулювання в Сирії (план «А») будуть порушені.

Нагадаємо, з 27 лютого в Сирії діє режим припинення вогню. Перемир’я не поширюється на організації «Ісламська держава», «Джебхат ан-Нусра» (сирійський підрозділ «Аль-Каїди») та інші угруповання, визнані Радою Безпеки ООН терористичними.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ