БПЛА
Росія збільшує потенціал РЕБ, вважають американські фахівці

Упродовж останнього року безпілотники ОБСЄ, спостерігачі за війною на південному сході України, стикалися з однією і тією самою проблемою, зазначає оглядач Foreign Policy Пол Маклір. «Російські війська з землі фактично засліплюють їх, створюючи радіоелектронні завади», – пише він. За словами автора, це лише один елемент «витонченої російської радіоелектронної боротьби (РЕБ) в Україні, яка змусила армію США більш тверезо оцінити власні можливості».

Генерал-лейтенант Бен Ходжес, командувач військ США в Європі, назвав російський потенціал РЕБ в Україні «запаморочливим». Рональд Понтіус, заступник начальника кіберкомандування Армії США, сказав на конференції: «Не можна не зробити висновок, що ми просуваємося вперед не в тому темпі, якого потребує ця загроза». «Електронна війна стала помітна з самого початку вторгнення Росії до Криму навесні 2014 року. Незабаром після того, як у регіон почало надходити російське устаткування РЕБ, українські військові виявили, що їхні рації й телефони на кілька годин поспіль виходять з ладу», – йдеться в статті.

ОБСЄ багато разів повідомляла, що її безпілотники, які спостерігають за конфліктом на сході України, «зазнавали радіоелектронного придушення GPS на воєнному рівні», тому польоти доводилося відкладати. За даними видання, надолужити відставання армії США буде нелегко: «Бюджет урізується, обладнання РЕБ у дефіциті, а особовий склад скорочується на десятки тисяч людей». Полковник Джеффрі Черч, який опікується в армії електронною війною, заявляє, що зміг навчити лише кілька сотень військовослужбовців. Це – крапля в морі в порівнянні з силами РЕБ таких потенційних супротивників, як Росія та Китай.

На даний момент в кожному батальйоні армії США завдання РЕБ зазвичай доручені двом військовим. Черч застерігає: в боях з технічно розвиненим противником ці військові будуть змушені працювати цілодобово. Тим часом цьогоріч Управління досліджень іноземних збройних сил Армії США дійшло висновку, що у Росії «справді є потенціал РЕБ, а політичне і військове керівництво розуміють важливість» таких засобів ведення війни.

Україна виявилася ідеальним полігоном для демонстрації можливостей Москви. Зусилля Росії «ймовірно, спрямовані не так на Україну, як на адресу НАТО й більш серйозних супротивників», зауважив експерт Дмитро Горенбурґ (CNA).

Інформаційний Акцент

  • njkz

    статью точно рашка заказала,сравни бюджеты рашки и США