У Середземному морі знайшли «супергігантське» газове родовище
У Середземному морі знайшли «супергігантське» газове родовище

Великі запаси природного газу в шельфових родовищах Середземного моря можуть допомогти Європі послабити свою енергозалежність від Росії. Такої думки дотримується міністр енергетики США Ернст Моніз, передає видання ZN.UA.

За словами міністра енергетики США, ізраїльський газ також можна дешево експортувати до Єгипту та Йорданії. Відповідну угоду з Йорданією вже підписано, а переговори з Єгиптом ще не завершені. Зокрема, на них обговорюють перспективу використання місцевих заводів для скраплення ізраїльського газу та його подальшої доставки в Європу.

Біля берегів Ізраїлю зосереджені найбільші поклади природного газу на середземноморському шельфі. Моніз сподівається, що Ізраїль незабаром усуне правові проблеми, які перешкоджають початку їхньої розробки. Запаси газу на ізраїльському шельфі оцінюють приблизно в 600 млрд. кубометрів.

Провідним учасником проекту видобутку ізраїльського природного газу є американська компанія Noble Energy. Першим пунктом транспортування ізраїльського газу стане, найімовірніше, Туреччина, звідки його перекачуватимуть у розподільну мережу, яка зв’язує родовища на Каспії з Європою.

Як відомо, у Середземному морі знайшли газове родовище. Воно розташоване біля узбережжя Єгипту. У компанії описали його як «супергігантське»: воно містить приблизно 890 млрд. кубометрів газу на площі близько 100 квадратних кілометрів.

Водночас, плани щодо освоєння газового родовища поки що не розголошують.

Нагадаємо, що раніше  поблизу Лондона знайшли величезне родовище нафти. За даними UKOG, обсяг запасів родовища може становити до 100 мільярдів барелів.  Знахідку виявила італійська компанія.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ