cvk3gl2viaabtnl
Керрі підкреслив, що Америка зробить все необхідне, щоби захистити себе та союзників

Вашинґтон підтвердив свої плани щодо якнайшвидшого розміщення американської системи протиракетної оборони у Південній Кореї. Про це заявив держсекретар США Джон Керрі під час зустрічі з керівництвом Південної Кореї, передає NEWSru.com.

Керрі підкреслив, що США зроблять все необхідне, щоби захистити себе, і поважатимуть свої зобов’язання в сфері безпеки, які були дані союзникам, зокрема, Південній Кореї.

Держсекретар США додав, що всі країни повинні нести відповідальність за співпрацю і «неухильне виконання» санкцій, запроваджених проти КНДР Радою безпеки ООН.

«Ми розмістимо якомога швидше систему THAAD у нашого південнокорейського союзника», – підкреслив Керрі.

Система THAAD призначена для висотного заатмосферного перехоплення ракет малого і середнього радіусу дії. За інформацією південнокорейського оборонного відомства, радіус дії протиракет THAAD не перевищує 200 кілометрів.

Рішення про розгортання THAAD на півдні Корейського півострова ухвалили на початку липня.

Раніше Росія виступила проти розміщення ПРО США в Південній Кореї. У МЗС РФ заявили, що це призведе до підриву стратегічних балансів в регіоні та за його межами. Також Москва попередила про загрозу появи нових труднощів для вирішення ситуації на Корейському півострові.

Південна Корея пояснила, що рішення розгорнути систему THAAD було ухвалено в зв’язку з ракетною загрозою з боку КНДР, що дедалі зростає, і запевнила, що вона не спрямована проти третіх країн, зокрема Росії та Китаю. Влада КНДР визнала рішення про розміщення ПРО в Південній Кореї «оголошенням війни» з боку США і пообіцяла вжити «фізичних заходів у відповідь».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ