США розмістять у Швеції ракети Patriot
США розмістять у Швеції ракети Patriot

У найближчі два роки в Швеції тимчасово розмістять американські зенітно-ракетні комплекси Patriot. Про це повідомив командувач Збройними силами США в Європі Фредрік Бен Ходжес, передає Радіо Свобода.

Йдеться про великомасштабні навчання з миттєвого переміщення з американських баз в Європі до Швеції і назад сучасних американських систем повітряної оборони. За словами Бена Ходжеса, таким чином Швеція може отримати відсутнє у неї нині озброєння для захисту свого повітряного простору від російської загрози. Це також стане ясним попередженням Росії, що США і НАТО мають намір охороняти повітряні кордони країн балтійського регіону.

Водночас командувач не став уточнювати, як довго протягом цих двох років зенітно-ракетні комплекси лишатимуться на території Швеції.

У повідомленні також наголошується, що днями в Швеції було опубліковано законопроект, згідно з яким королівство, як країна-господиня, зобов’язується надавати свою територію для військових навчань Північноатлантичного союзу. Якщо закон пройде голосування в Риксдаґу, він може набути чинності вже з 1 липня цього року.

Стокгольм не має наміру відмовлятися про власного нейтрального статусу, але при цьому скорочує участь в міжнародних миротворчих операціях і значно посилює обороноздатність країни.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, командувач Сухопутних військ шведської армії генерал-майор Андерс Бренстрьом вважає, що Росія може напасти на Швецію протягом найближчих декількох років. Зокрема, за його словами, російська загроза суверенітету країни зростає на Балтійському морі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ