США підписали контракти на розробку ракетних двигунів, які замінять російські
США підписали контракти на розробку ракетних двигунів, які замінять російські

Військово-повітряні сили Сполучених Штатів уклали контракти на суму понад 160 млн. доларів з американськими компаніями Aerojet Rocketdyne і United Launch Alliance (ULA) щодо розробки ракетних двигунів, які мають замінити російські РД-180, повідомляє агентство Reuters.

Загальний потенціал інвестицій від уряду на ці цілі сягне 536 млн. доларів.

Aerojet Rocketdyne повинна створити двигун AR-1, який замінить РД-180, а United Launch Services до 2019 року розробить ракету Vulcan і ракетну силову установку Advanced Cryogenic Evolved Stage (ACES).

Сполучені Штати почали обговорювати можливість відмови від РД-180 ще 2014 року в розпал конфлікту з Росією. Конкурс на розробку ракетних двигунів у США був оголошений у червні минулого року. Програма приватно-державного партнерства зобов’язує учасників конкурсу використовувати власні фонди для покриття третини вартості витрат на створення прототипів ракетних двигунів.

Конґрес США затвердив документ, за яким новий американський двигун має бути розроблено до 2019 року. До цього терміну консорціум United Launch Alliance, створений компаніями Lockheed Martin і Boeing, продовжить експлуатувати Atlas 5 із російським двигуном.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ