Джеффрі Пайетт
Посол США заявив, що ГПУ підриває реформи та захищає корумпованих прокурорів

Генеральна прокуратура України повинна припинити підривати реформи і захищати корумпованих прокурорів. Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайетт, виступаючи на відкритті конференції бізнес-ради «США – Україна» в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Генеральна прокуратура повинна припинити підривати реформи, захищати корумпованих прокурорів в своїх рядах, таких як заарештовані в липні горезвісні «діамантові прокурори», а також припинити блокування кримінальних розслідувань хабарництва, змов і політичних угод», – сказав Пайєтт. Він зазначив, що США підтримують створення ефективної Генпрокуратури, якій українці можуть довірити захист своїх прав.

Посол вчергове висловив підтримку заступникам Генерального прокурора України Давиду Сакварелідзе і Віталію Каську, «які працюють над призначенням незалежного генерального інспектора для розслідування і судового переслідування корумпованих осіб в рамках Генпрокуратури». «Тривожним сигналом стали коментарі Каська для ЗМІ на цьому тижні про те, що він та інші реформатори всередині ГПУ перебувають під сильним тиском. Це є ознакою того, що в цій важливій установі проходить важка битва між старою і новою Україною», – повідомив посол США.

Як повідомлялося, генпрокурор України Віктор Шокін відмовився виконувати пункти Плану дій з візової лібералізації, що наразі зриває можливе скасування віз до ЄС. Посол ЄС в Україні Ян Томбінський написав листа до МЗС України, в якому вимагає замінити «четвірку Шокіна», що має обрати кандидатури на адміністративні посади до Спеціальної антикорупційної прокуратури. Раніше посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, виступаючи в Одесі на фінансовому форумі, також критикував ГПУ. «Генеральна прокуратура України відмовляється боротися з внутрішньою корупцією, що підриває реформи, які проводить українська влада», – сказав він тоді.

На початку жовтня в ЗМІ з’явилася інформація з посиланням на слова нардепа від БПП Кононенка, що президент Петро Порошенко в розмові з Байденом нібито поскаржився на неприпустиму жорсткість критики Пайєттом Генпрокуратури. У відповідь віце-президент США начебто навіть пообіцяв відкликати посла в лютому 2016 року. Однак ця інформація не підтвердилася. Кононенку довелося виправдовуватися і забирати назад свої слова про дострокове відкликання американського посла.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Генпрокурор Віктор Шокін заявив, що готується піти у відставку одразу після завершення реформи прокуратури.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ