експорт нафти
На початку січня 2016 року США почнуть перші за 40 років постачання нафти на експорт

Техаська енергетична компанія Enterprise Products Partners анонсувала перші за останні 40 років постачання американської нафти на експорт. Підприємство має намір в перший тиждень січня відвантажити 600 тисяч барелів нафти з терміналу в Х’юстоні, повідомляє Reuters.

Цю партію нафти купує нідерландська компанія Vitol. Нафта буде доставлена на завод в Швейцарії, звідки дизельне та інші види палива поставляються в країни Північної Європи.

Подібні плани викликали подив у багатьох гравців на ринку, оскільки з нинішньою вартістю нафти Brent експорт в будь-яких обсягах буде економічно недоцільним. Це, втім, не заважає підключатися до планів на експорт іншим компаніям. Зокрема, в середині 2016 року вивіз палива планує почати Pioneer Natural Resources. У компанії відзначили, що попит на американську нафту є не лише в Європі, але також в Азії та в Латинській Америці.

Зазначимо, що оголошення про швидкий початок експорту нафти з США пролунало лише за тиждень після того, як американський президент Обама підписав федеральний бюджет на 2016 рік, в якому було закладено положення про скасування заборони на експорт, що діяла з 1975 року.

Обмеження на експорт нафти були введені після нафтової кризи в 70-х роках, коли арабські країни встановили ембарґо на нафтові поставки Заходу. Обама довгий час був противником зняття заборони: на цьому скоріше наполягали республіканці. Однак в ухваленому законопроекті передбачена можливість для президента знову вводити подібну заборону строком на 1 рік, якщо дефіцит палива і зростання цін на бензин почнуть загрожувати національній безпеці країни або якщо в Штатах буде введено надзвичайний стан.

Експерти зазначали, що вихід на світовий ринок легкої, низькосернистої нафти зі США може опустити ціну Brent приблизно до 30 доларів. Однак нарощування поставок на європейський ринок дозволить США реалізувати енергетичні амбіції та увійти до числа найбільших виробників і експортерів вуглеводнів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ