МВФ
Засідання щодо України відбудеться у другій половині вересня

Міжнародний валютний фонд планує найближчим часом озвучити дату засідання Ради директорів з питання надання Україні третього кредитного траншу. Імовірно, засідання відбудеться у другій половині вересня. Про це сказав голова Департаменту зовнішніх зв’язків МВФ Джеррі Райс, передає УНІАН.

«Ми максимально наблизилися до погодження другого перегляду програми і згодом озвучимо дату засідання щодо України. Вважаю, це буде у другій половині вересня, – сказав Райс. – Йдеться про перегляд програми. Обсяг кредитного траншу буде озвучений уже за підсумками засідання Ради директорів».

Райс також наголосив, що на поточний момент Україна та МВФ обговорюють суто технічні моменти, які не мають жодних фундаментальних розбіжностей. «У цьому немає нічого незвичайного, тривають переговори, і ми максимально близькі до узгодження позицій», – сказав голова Департаменту зовнішніх зв’язків МВФ.

Нагадаємо, МВФ схвалив програму співробітництва із Україною з використанням механізму розширеного фінансування у березні 2015 року, терміном на 4 роки та обсягом фінансування 17,5 млрд. доларів.

Торік Україна отримала за програмою два транші обсягами 5 і 1,7 млрд. доларів.

Восени 2015 року на Київ чекав другий перегляд програми для отримання третього траншу в розмірі 1,7 млрд. доларів.

Однак ситуацію ускладнили проведені в жовтні вибори до місцевих рад, а далі були серйозні політичні суперечки довкола податкової реформи та формування бюджету на 2016 рік. Фактично, в Україні співпрацю з МВФ призупинили.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ