гроші
НБУ прогнозує отримання двох траншів від МВФ до кінця року на загальну суму 2,3 млрд. дол

Рішення про надання чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду буде ухвалено вже 14 вересня. Про це заявив президент Петро Порошенко під час церемонії вручення ключів від квартир військовослужбовцям у Дніпрі, повідомляє прес-служба глави держави.

«14 вересня у нас буде черговий мільярд – транш МВФ, який стане потужним фундаментом під нашою реформою», – сказав Порошенко.

У свою чергу, заступник голови НБУ Олег Чурій повідомив, що Національний банк України прогнозує в цьому році отримання двох траншів від Міжнародного валютного фонду на загальну суму 2,3 млрд. доларів.

«Один мільярд доларів – це по цьому траншу, а якщо ми продовжимо співпрацю з МВФ, ми отримаємо ще один транш – це 1,3 млрд. ще додатково. Тобто всього 2,3 до кінця року», – сказав чиновник.

Нагадаємо, МВФ відновив розклад засідань Ради директорів, згідно з яким засідання щодо України відбудеться 14 вересня.

Як відомо, МВФ схвалив програму співробітництва із Україною з використанням механізму розширеного фінансування у березні 2015 року, терміном на 4 роки та обсягом фінансування 17,5 млрд. доларів. Торік Україна отримала за програмою два транші обсягами 5 і 1,7 млрд. доларів.

Восени 2015 року на Київ чекав другий перегляд програми для отримання третього траншу в розмірі 1,7 млрд. доларів.

Однак ситуацію ускладнили проведені в жовтні вибори до місцевих рад, а далі були серйозні політичні суперечки довкола податкової реформи та формування бюджету на 2016 рік. Фактично в Україні співпрацю з МВФ призупинили.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ