rozenko
З мінімальної зарплати в 3200 вираховуватимуть 700 грн. податків та інших відрахувань, каже Розенко

Попри обіцяну «мінімалку» в 3,2 тис. гривень з 1 січня 2017-го, яку ще має затвердити Верховна Рада, українці не отримуватимуть на руки більше 2,5 тисячі. Про це сказав віце-прем’єр-міністр Павло Розенко в ефірі «Громадського телебачення».

«В світі економіки мінімальна заробітна платня є вищою, ніж 3200 гривні. У легальній економіці немає практично таких людей, які отримують 3200. Тому що мінус єдиний соціальний внесок і податки – то вже 2500», – уточнив Розенко.

e216434057c3549fe17eded7656ab7caЗарплати, нижчі від майбутнього мінімального рівня, нині отримують у багатьох галузях, а особливо в бюджетній сфері.

Віце-прем’єр-міністр сподівається, що збільшення мінімальної зарплатні стимулюватиме купівельну спроможність: «Треба стимулювати купівельну спроможність громадян. Коли ми кажемо про бюджетників, ми повинні розуміти, що ці гроші не виводяться в офшор. Ці гроші витрачають на споживчі товари. Це економічна модель».

Проте не варто забувати, що збільшення купівельної спроможності може призвести до зростання інфляції. Однак в НБУ раніше повідомили, що ще не переглядали свої прогнози із врахуванням збільшення мінімальної зарплати до 3,2 тис. грн.

Як відомо, зарплата самого Розенка в липні цього року становила 23 тис. грн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ