Гройсман
Новий український уряд може очолити Володимир Гройсман. Рада займатиметься цим питанням 12 квітня

У новому уряді, який планує очолити нинішній спікер парламенту Володимир Гройсман на своїх посадах залишаться Арсен Аваков, Павло Петренко й В’ячеслав Кириленко. Про це пише пише Українська правда, посилаючись на власні джерела.

На посаду міністра фінансів наразі немає кандидатури. Водночас цей портфель точно не дістанеться словацькому політику Івану Міклошу, оскільки він відмовився працювати в українському уряді.

Міністерство молоді й спорту, як очікують, знову очолюватиь Ігор Жданов.

Міністри внутрішніх справ, юстиції, культури, освіти й інфраструктури – квота партії Арсенія Яценюка «Народний фронт».

У крісло міністра освіти пропонують Лілію Гриневич.

Юлію Ковалів розглядають як можливого кандидата в Мінекономіки. На цю посаду також претендує політична сила Олега Ляшка, але Радикальна партія вийшла з перемовин про коаліцію.

У Міністерство інфраструктури обговорюють кандидатуру Максима Бурбака. Водночас, його може очолити і Володимир Омелян, нинішній заступник міністра Андрія Пивоварського.

На МОЗ просувають Дмитра Шимківа, проте він нібито не хоче йти в уряд. Раніше Шимківа хотіли бачити віце-прем’єром або, якби Кабмін очолила Наталія Яресько, – віце-прем’єром з питань АТО.

Депутатку Іванну Клімпуш-Цинцадзе пропонують на посаду віце-прем’єра з питань євроінтеграції.

Також віце-прем’єром може стати хтось із оточення чинного голови Верховної Ради.

Крім того, за деякими даними, з головою Одеської облдержадміністрації Міхеїлом Саакашвілі ведуть переговори щодо призначення його главою Адміністрації президента, якщо чинний голова АП Борис Ложкін піде в Кабмін віце-прем’єром. Проте Ложкін від цієї ідеї вже нібито відмовився.

Тим часом фракції депутати «Самопомочі», «Батьківщини» та Радикальної партії не планують підтримувати Володимира Гройсмана на посаду прем’єр-міністра.

«Радикальна партія не підтримує кандидатуру Гройсмана на посаді прем’єр-міністра, ми проти коаліції тушок», – сказав лідер «радикалів» Олег Ляшко.

У свою чергу, лідер фракції «Самопоміч» Олег Березюк також заявив, що його фракція не підтримає кандидатуру Гройсмана.

У «Батьківщині» наразі немає остаточного рішення фракції, але попередньо було узгоджено, що Гройсмана не підтримуватимуть.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 10 квітня прем’єр Арсеній Яценюк подав у відставку. Парламент визначатиметься з підтримкою цього рішення, а також з формуванням уряду Гройсмана у вівторок, 12 квітня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ