16 вересня МВФ вже перерахував Україні третій транш
16 вересня МВФ перерахував Україні третій транш

Міжнародний валютний фонд висунув Україні низку умов для отримання чергового траншу. Про це йдеться в новій редакції Меморандуму про співпрацю України з МВФ, на яку посилається Апостроф.

Згідно з цією інформацією, Україні необхідно в грудні 2016 року ухвалити закон, що передбачає поступову зміну пенсійного віку. В законі також слід передбачити скорочення підстав для дочасного виходу на пенсію та посилення підстав для отримання мінімальної пенсії.

З-поміж інших вимог – встановлення єдиного принципу пенсійного забезпечення без надання пільг для будь-яких професій (окрім військових), розширення бази для внесків у систему соціального забезпечення, встановлення справедливого податкового режиму для пенсій, забезпечення більш тісного зв’язку між пенсійними внесками та розміром пенсії, що стимулюватиме громадян декларувати свої реальні доходи.

Передбачається, що фінансування різних категорійних надбавок до трудових пенсій буде передано від Пенсійного фонду до держбюджету. Крім того, має бути скасовано спецпенсії та створено умови для запровадження накопичувальної системи пенсій (на додаток до чинної солідарної системи).

До кінця жовтня має бути запроваджено тимчасовий механізм коригування тарифів на газ та опалення на щоквартальній основі на випадок, якщо тарифи відхиляються від рівня повного покриття імпортної вартості газу на 10% або більше.

До кінця жовтня Кабінет Міністрів має затвердити й опублікувати перелік державних підприємств, визначивши, які з них залишаться в держвласності, які буде приватизовано, а які – ліквідовано. До кінця грудня має бути ухвалено законодавчі зміни для прозорої приватизації.

Також до жовтня всі високопоставлені чиновники повинні подати електронні декларації про своє майно за 2015 рік, і до цих даних буде забезпечений вільний доступ на єдиному веб-сайті.

До кінця вересня уряд повинен подати до парламенту законопроект про обіг сільськогосподарських земель та ухвалити закон, що посилює норми Цивільного процесуального кодексу та Господарсько-процесуального кодексу щодо внутрішніх транзакцій і арешту банківських рахунків.

Наприкінці листопада 2016 року, відповідно до умов меморандуму, парламент повинен затвердити законодавство про НАБУ (Національне антикорупційне бюро України), яке отримає широкий спектр повноважень, що дозволяє йому не залежати від інфраструктури інших відомств.

Нагадаємо, 14 вересня ключовий кредитор України – Міжнародний валютний фонд – завершив другий перегляд програми співробітництва з Україною і схвалив надання третього кредитного траншу обсягом 1 мільярд доларів.

16 вересня МВФ вже перерахував Україні третій транш кредиту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ