Станіслав Зозуля, блогер
Станіслав Зозуля, блогер

Рейтингове агентство Fitch підтвердило довгостроковий і короткостроковий рейтинги України на сміттєвому рівні (junk bonds).

Fitch очікує, що прогрес у реформах буде непослідовними, а затримки у виділенні кредитів МВФ – дуже вірогідні».

Також агенство вказує на «слабку більшість» у парламенті, кількісний склад якого лише на одного депутата перевищує конституційну більшість в 226 нардепів, і прогнозує уряду Гройсмана політичне існування в умовах фактичного стану уряду меншості.

13227486_1366398596710519_3608272367368719574_oПри тому, що Fitch прогнозує зростання в цьому році до 2%, це не дозволить зробити прорив в обтяженій державним дефіцитом і рівнем державного боргу країні, яка буксує з реформами, а основним мотором росту обрали державу: рівень державних витрат, за офіційними даними, майже наближається до 50% ВВП.

Але чого Fitch не враховує: фактична більшість в парламенті вже існує – це голосування за призначення прем’єр-міністра, уряду і Генпрокурора, які пройшли без підтримки всіх депутатів нібито сформованої коаліції, але за підтримки депутатських груп «Воля народу» і «Відродження», що не без підстави вважаються олігархічними, а тому корупційні ризики ризикують залишатися підвищеними.

Джерело: Станислав Зозуля

БЕЗ КОМЕНТАРІВ