Станіслав Зозуля, блогер
Станіслав Зозуля, блогер

«Ми їх розвели, як кошенят» — безсмертний вислів покійного Михайла Чечетова можуть повторити аферисти-популісти нового Кабміну.

Чимало поважних і гідних людей «купилися» на заяву прем’єра Володимира Гройсмана, що була розтиражована ЗМІ як «перемога»: ліки з цивілізованих країн реалізовуватимуть в Україні без української експертизи.

Так от, не будуть.

За замовчуванням, я критично ставлюся до старого, нового і всіх майбутніх урядів. Вони брешуть і крадуть, крадуть і брешуть (тільки наголос змінюється). Тому будь-яка розсудлива людина повинна підходити до влади з позиції скептика. Але хоч я і скептик — всередині в мені живе і оптиміст. Я очікую: «Окей, новий уряд, переконайте мене в тому, що я помиляюся щодо вас».

Отже, спочатку новий прем’єр заявив, що ціни на ліки —  завищені, й дав доручення з цим розібратися.  Я прогнозував — що Гройсман радше зробить крок у бік додаткових регуляцій «ціни стоп, раc, два», ніж навпаки.

Але Гройсман заявив, що для ліків, які вже пройшли реєстрацію в цивілізованих країнах, «немає потреби робити тривалу експертизу в Україні». Ну, «перемога», подумав я! Те, що зробив Каха Бендукідзе в Грузії десять років тому. І грузини не померли від ліків із Європи та Америки, але отримали зниження їхньої вартості.

Зайшов на сайт Кабміну, хотів подивитися: що ж ухвалив у цьому напрямку наш новий уряд. Немає такого.

Вичекав добу, перевірив знову — рішення відсутнє.

Google також нічого не знайшов, крім самих заяв Гройсмана. Але також Google все пам’ятає і про подібні заяви Арсенія Яценюка: «Кабмін скасує сертифікацію ліків з ЄС і США» від 9 грудня 2014 року. Ага, хапай в обидві жмені! Віз і нині там.

І ось перший віце-прем’єр — міністр економрозвитку Степан Кубів нарешті РОЗКРИВ КАРТИ. Замість одного-єдиного необхідного рішення чиновники «почали роботу» в цьому напрямку.

Ага, чекайте рішення до нового року нового тисячоліття.

#скотиняки (с)

Гройсман Кубів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ