Станіслав Зозуля: Поляк на чолі «Укрзалізниці» — пан чи пропав?

Станіслав Зозуля, блогер
Станіслав Зозуля, блогер

Двоє досвідчених управлінців, з іноземними бекграундом, стали на чолі двох державних монстрів: «Укрпошти» та «Укрзалізниці».

Питання, яке я ставлю собі:  чи спроможні ці двоє — Ігор Смілянський і Войцех Бальчун — зробити революцію в державі? Адже як «Укрпошта», так і «Укрзалізниця» — це фактично держави в державі з усіми недоліками такого стутус-кво.

Це питання я виношу на голосування: чи варто реформувати — «олюднити» ці державні підприємства, підвищити ефективність і капіталізацію? І вже після цього продавати на вільному ринку. Чи спроможні ці підприємства взагалі якісно та рентабельно для себе надавати послуги?

Або ж, якщо «реформи» й відбуватимуться — то лише в лапках, фасадні? І будь-яке зволікання фактично знову буде компромісом із корупцією і розкраданням?

Скажу чесно, я на 80% схиляюся до другого варіанту.

Але оскільки найвищі розпорядники чужого — політики й чиновники на Банковій та Грушевського — ухвалили рішення «спробувати» такий стайл менеджменту, з іноземцями на чолі держпідприємств, то я щиро бажаю удачі цим хлопцям.

Головне, щоб історія з Айварасом Абромавічусом не повторилася знову, коли він публічно заявив про тиск з боку Кононенка та решти. Але Айварас хоча би мав імунітет міністра. Глави держпідприємств, звісно — фігури дрібніші, а тому тиск на них може бути більшим.

Нові керівники «Укрпошти» Войцех Бальчун та «Укрзалізниці» Ігор Смілянський
Нові керівники «Укрпошти» Войцех Бальчун та «Укрзалізниці» Ігор Смілянський

Голосувалка тут.

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ