Станіслав Зозуля, блогер
Станіслав Зозуля, блогер

Двоє досвідчених управлінців, з іноземними бекграундом, стали на чолі двох державних монстрів: «Укрпошти» та «Укрзалізниці».

Питання, яке я ставлю собі:  чи спроможні ці двоє — Ігор Смілянський і Войцех Бальчун — зробити революцію в державі? Адже як «Укрпошта», так і «Укрзалізниця» — це фактично держави в державі з усіми недоліками такого стутус-кво.

Це питання я виношу на голосування: чи варто реформувати — «олюднити» ці державні підприємства, підвищити ефективність і капіталізацію? І вже після цього продавати на вільному ринку. Чи спроможні ці підприємства взагалі якісно та рентабельно для себе надавати послуги?

Або ж, якщо «реформи» й відбуватимуться — то лише в лапках, фасадні? І будь-яке зволікання фактично знову буде компромісом із корупцією і розкраданням?

Скажу чесно, я на 80% схиляюся до другого варіанту.

Але оскільки найвищі розпорядники чужого — політики й чиновники на Банковій та Грушевського — ухвалили рішення «спробувати» такий стайл менеджменту, з іноземцями на чолі держпідприємств, то я щиро бажаю удачі цим хлопцям.

Головне, щоб історія з Айварасом Абромавічусом не повторилася знову, коли він публічно заявив про тиск з боку Кононенка та решти. Але Айварас хоча би мав імунітет міністра. Глави держпідприємств, звісно — фігури дрібніші, а тому тиск на них може бути більшим.

Нові керівники «Укрпошти» Войцех Бальчун та «Укрзалізниці» Ігор Смілянський
Нові керівники «Укрпошти» Войцех Бальчун та «Укрзалізниці» Ігор Смілянський

Голосувалка тут.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ