Станіслав Зозуля, блогер
Станіслав Зозуля, блогер

Крах євровалюти – неминучий. Усвідомлення того, що політика не може замінити економіку, приходить вже до архітекторів системи загальної валюти ЄС. Це прогнозує один з батьків-засновників євровалюти, колишній головний економіст ЄЦБ Отмар Іссінґ. Про це йдеться в статті «Проект євро на слизькому шляху до колапсу» у виданні Daily Telegraph.

На його думку, весь проект євро в його нинішній формі непрацездатний і неспроможний. За словами Іссинґа, єдина європейська валюта являє собою проект не економічний, а політичний.

«Тріумф політики над економікою є фатальним пороком, органічно вплетеним в тканину валютного союзу з моменту його утворення… В один прекрасний день цей картковий будиночок завалиться», – пророкує економіст.

«В кращому випадку… ЄЦБ буде щоразу сяк-так виходити, насилу намагаючись впоратися то з однією кризою, то з іншою – доки не настане повний колапс».

Економіка може існувати лише там, де є свобода і добровільний вибір. Все інше – це викривлення і збочення, які породжують нежиттєздатних монстрів. Політичні експерименти зі схрещування їжака – північноєвропейських і відносно стабільних країн, з вужем – їхніх південноєвропейських і фіскально безвідповідальних сусідів – обернувся провалом.

Крах євро – це не крах ЄС і тим більше не крах Європи. Це крок назад, або вперед, до того рівня інтеграції, який прийнятний для комфортного життя в Євродомі, в першу чергу, заснованому на економічній інтеграції. За політичної мішурою ЄС забув про чотири свободи: свободу пересування людей, товарів, послуг і капіталу – заради чого все це і починалося. Тепер же ЄС проходить екзистенційну кризу, який призведе – не може не призвести – до більш сталого розвитку на ідеології: «Less Europe, but better Europe» – менший ЄС, але краще організований ЄС.

Україні варто готуватися до інтеграції саме в таке європейське економічне об’єднання, якщо, звичайно, зможе довести свою спроможність.

євроДжерело: Станіслав Зозуля

БЕЗ КОМЕНТАРІВ