Станіслав Зозуля, блогер
Станіслав Зозуля, блогер

Чи розчарований я бюджетом? Безумовно. Очікувань про радикальне роздержавлення не було, але була надія на еволюційне, крок за кроком, поступальне звільнення економіки від непомірного податкового тягаря і недозволеного для країни, що розвивається, рівня державних витрат.

З подібним рівнем перерозподілу українська економіка «не злетить». Тужся, борись з корупцією, але в кращому випадку наберемо швидкість, рухаючись дном.

Доходи держбюджету, можливо, надто оптимістичні. Витрати, імовірно, до ухвалення фінальної версії лише зростуть. Більш справедливий розподіл коштів, присутній в бюджеті, не врятує від їхньої неадекватної величини. Яскравим прикладом тут служить «гаряча тема» студентських стипендій. Стипендіальний фонд в новому бюджеті навіть зріс. Виходить, що неосвічені метальники тортів перемогли розумних і хоробрих хлопців з Students For Liberty Ukraine? З аргументації «Студентів за свободу» взяли лише поділ стипендій на соціальні та академічні, пропустивши необхідність розумного скорочення стипендіального фонду, приведення його до загальної економічної ситуації в країні, яка залишається аж ніяк не оптимістичною.

Що далі? Хочу помилитися, але прогноз у 3% зростання ВВП не буде виконаний. На Україну чекає ще один рік низького економічного зростання. З «великим урядом» по іншому не буває.

Джерело: Станислав Зозуля

БЕЗ КОМЕНТАРІВ