Станіслав Зозуля, блогер
Станіслав Зозуля

Всіх вітаю із народним святом Прапора та прийдешньої незалежності України. Ні, я не помилився із позицією кольорів. Жовтий зверху, синій знизу. Роблю це свідомо.

Треба зазначити, що як перший варіант розташування кольорів, так і другий, є українськими. В українській історії використовувалися обидва варіанти: під час «Весни народів» Головна Руська Рада мала два проекти національного прапора, так само і в УНР було так і сяк, в державі Скоропадського вже був закріплений синій догори, так само і в Карпатській Україні, а є ще оригінальний прапор ОУН Коновольця-Мельника, що зберігається в Дрогобицькому краєзнавчому музеї і кольори там жовто-блакитні. Та аргумент мій не історичний.

Є аргумент геральдичний, що мовляв такий порядок більш притаманний геральдичній традиції, але є і контраргументи – і це також не те, на що я спираюсь.

Є аргумент психологічний, що жовтий зверху є кращим для сприйняття. Тут посилаються на фен-шуй та це пояснення не є для мене переконливим.

Мій аргумент також звертається до символізму, але беручи аргументи не з історії, а апелюючи до майбутнього. Нашій країні потрібні не державні символи, які цілують брудними губами політики та чиновники, нашій країні потрібне перезавантаження, а ще нам потрібна надія. 25 років держава була надбудовою над людьми, так само як і синій був догори над жовтим, це – сучасний стан України-руїни.

Час збудувати зовсім нові відносини громадянського суспільства та обмеженої гамівною сорочкою держави-уряду. І ці нові відносини, де Людина та її Свободи будуть зверху над його слугою-бюрократом, мають мати новий символізм. Перевернути прапор та перевернути буття, як на мене, є гарним символічним кроком.

Втім, можна сказати, що це питання не слід і не варто піднімати, це всього-навсього форма, головне – зміст. Це так і я так само завжди намагаюся дивитися в корінь, з’ясовувати сутність речей. Та людям потрібні символи і вони дійсно керують людьми. Таким є життя, тому і з символами та символізмом треба працювати. А як гадаєте Ви?

Джерело: Станислав Зозуля

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ