Шокін
Шокін каже, що в ГПУ немає даних про російський слід у розстрілі Небесної сотні

У Генпрокуратури немає даних про російський слід у розстрілах на Євромайдані. Про це Генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив в інтерв’ю газеті Факти.

«Якщо ви пам’ятаєте, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко свого часу заявляв, що, мовляв, якийсь російський чиновник взимку 2014 року перебував у Києві, віддавав команди силовикам стріляти по мітингувальниках. Я попросив Наливайченка надати нам хоч якісь документи, що підтверджують це. Дотепер їх немає», – заявив генпрокурор. «Тому зараз я не маю даних, що в розстрілі Небесної сотні є російський слід. З тих матеріалів, якими ми зараз володіємо, неможливо зробити такий висновок. Не тому, що ми не можемо чи не хочемо це довести, у нас просто сьогодні немає підстав про це говорити», – додав Шокін.

Нагадаємо, 19 лютого 2015 року Наливайченко заявив, що «іноземними снайперами”, які здійснювали обстріл людей на Майдані, керував Сурков. Він повідомив, що цю інформацію на допитах повідомили співробітники спецпідрозділу СБУ «Альфа». «Вони дали конкретні свідчення про місцеперебування іноземних снайперських груп, які цілилися і в мітингувальників, (…) і в співробітників Міністерства внутрішніх справ», – сказав він. Наливайченко підкреслив, що правоохоронці мають документальне підтвердження їхньої протиправної діяльності в Україні. «В рамках цього провадження є посади, прізвища, копії паспортів, дати їхнього в’їзду-виїзду, яким зв’язком вони користувалися, в яких приміщеннях перебували, як радник президента Путіна Сурков ними керував у Києві…», – сказав він тоді.

15 квітня Наливайченко повідомив, що розстрілом Майдану керував Віктор Янукович і пом’якшив формулювання щодо Суркова. «Я говорив і підтверджую: приїжджав і перебував (у Києві, – ред.) пан Сурков, так само як і заїжджали офіцери ФСБ РФ, «керував розстрілами» – я такого (вислову, – ред.) не вживав, керує слідством Генеральна прокуратура, слова генпрокурора я можу підтвердити (про те, що керував розстрілами протестувальників на Майдані Янукович, – ред.)», – сказав Наливайченко.

Генпрокуратура, в свою чергу, підозрює 20 співробітників ФСБ у скоєнні злочинів проти Майдану. Наливайченко заявляв, що СБУ може підтвердити багато фактів причетності радника президента Росії Владислава Суркова до дій влади Віктора Януковича проти Майдану взимку 2014 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ