597328_20160906105853
Порошенко виступив зі щорічним зверненням до народних депутатів

6 вересня відкрилась п’ята сесія Верховної Ради VIII скликання. У порядку денному на вівторок заплановано питання про надання згоди на зняття недоторканності, затримання і арешт судді Миколи Чауса.

Народні депутати також затвердять порядок денний 5-ї сесії парламенту, розглянуть проект постанови про дострокове припинення повноважень народного депутата Дмитра Сторожука, а новообрані депутати складуть присягу.

Президент України Петро Порошенко сьогодні виступив зі щорічним зверненням до народних депутатів.

Глава держави привітав країну з 25-ю річницею Незалежності. Він нагадав, що невдовзі Україна відзначатиме століття з початку відродження національної державності та додав, що причиною провалу тієї спроби стала відсутність єдності серед патріотичних політиків.

За його словами, тоді політики зрозуміли це лише у вигнанні. «Переконаний, що ми не перетнемо ту межу, за якою починаються хаос, анархія та отаманщина», – заявив він.

«В умовах, коли агресія Росії проти України все ще триває, а військова загроза зі Сходу є найскладнішим стратегічним викликом, питання національної єдності та політичної консолідації є питанням життя і смерті для нашої країни. Це, власне, головне, що я хотів би сьогодні сказати», – заявив Порошенко.

Президент запевнив, що українська армія досягла високого рівня забезпечення і мотивації та здатна захистити країну від російської агресії.

У свою чергу, спікер парламенту Андрій Парубій закликав депутатів об’єднатися перед загрозою військової агресії Росії.

«Ми маємо пам’ятати кожного дня і кожної хвилини, що Верховна Рада – парламент воюючої країни. І це має стати головним знаком діяльності найвищого законодавчого органу держави», – сказав Парубій.

Також за словами спікера, ворог веде боротьбу не лише на фронті, але й кидає всі сили задля дестабілізації ситуації всередині України. В цих умовах він закликав депутатів відкинути внутрішні чвари і непорозуміння. «Об’єднуйся і перемагай!» – наголосив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ