Лукашенко
ЦВК Білорусі оголосила Лукашенка переможцем на виборах Президента

Вибори Президента Білорусі виграв чинний глава республіки Алєксандр Лукашенко. За нього проголосували, за попередніми даними, понад 83% виборців. Його найближчий конкурент, представник громадянської компанії «Говори правду» Тетяна Короткевич, набрала 4,42%. Третє місце посів голова Ліберально-демократичної партії Сєрґєй Гайдукевич, четверте – лідер Білоруської патріотичної партії Ніколай Улахович (1,67%). Попередні підсумки виборів опубліковані на сайті ЦВК Білорусі. Явка становила понад 86%.

Глава Центрвиборчкому Лідія Єрмошина підкреслила, що результати поки що є попередніми, остаточні підсумки виборів будуть озвучені пізніше.

Гайдукевич та Улахович вже привітали главу держави. Усвою чергу, відомі білоруські опозиціонери Ніколай Статкевич, Владімір Некляєв і Анатолій Лебедько відмовилися визнавати результати минулих виборів. «Зіграний білоруським режимом виборчий спектакль виборами не вважаємо і цих виборів не визнаємо», – заявив Некляєв. На його думку, «це знущання над народом, знущання над громадянами Білорусі». «Ми закликаємо міжнародне співтовариство саме так оцінити те, що відбулося 11 жовтня, і ці вибори в жодному разі не визнавати», – додав політик.

Для Лукашенка це вже п’ята перемога на виборах, він став Президентом Білорусі в 1994 році. На минулих виборах у 2010 році він набрав трохи менше, ніж 80%. Тоді день голосування ознаменувався масовою акцією протесту опозиції в Мінську, придушеною силами міліції та внутрішніх військ. 22 людини, разом із 7 колишніми кандидатами у президенти, потім проходили підозрюваними у кримінальній справі в організації масових заворушень.

Згідно з Конституцією Білорусі, Президента обирають на 5 років. У 2004 році в країні відбувся референдум, за підсумками якого з Конституції вилучили обмеження щодо кількості президентських термінів.

Читайте: «Хороший хлопчик!»: за гарну поведінку ЄС на 4 місяці зніме санкції з Лукашенка

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ