Білл Ґейтс
Статки Ґейтса еквівалентні 0,5% ВВП США

Засновник Microsoft Білл Ґейтс став найбагатшою людиною в історії. Згідно з даними Bloomberg Billionaires Index, його статки на 19 серпня склали 90 мільярдів доларів.

Капітал Ґейтса зріс приблизно на $680 мільйонів за рахунок зростання акцій компаній Canada National Railway Company (CNRC, найбільша в Північній Америці залізнична мережа) і Ecolab Inc. (спеціалізується на створенні водних та енергетичних технологій). У цих компаніях холдингу Cascade Investment, підконтрольному Ґейтсу, належить 12,96 і 9,75% відповідно.

Статки у $90 млрд, підкреслює Bloomberg, є рекордом для Ґейтса. Ця сума еквівалентна 0,5% ВВП США. При цьому Ґейтс випереджає свого найближчого переслідувача у списку найзаможніших бізнесменів за версією Bloomberg, засновника компанії Zara Амансіо Ортеґу, на $13,5 млрд.

У списку найбагатших бізнесменів світу за версією журналу Forbes Білл Ґейтс також посідає перше місце. Але журнал оцінює його статки скромніше – в $78,6 мільярдів.

60-річний Ґейтс відомий своєю благодійною діяльністю: він заснував Фонд Білла і Мелінди Ґейтс, який працює в галузі поліпшення рівня охорони здоров’я та освіти в країнах, що розвиваються. За даними фонду, загалом на благодійні цілі бізнесмен спрямував близько $36 мільярдів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ